Ege Haberleri

  Amerikanvari soygun

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FİLMLERİ aratmayan soygun olayı, dün, saat 09.00 sıralarında Balçova Demirci Efe Sokak, 104 numara önünde meydana geldi. Philip Morris'in Balçova Bayii Özcanlar Pazarlama'nın İşletme Müdürü Deniz Özdoğan, önceki gün piyasadan tahsil edilen 14 milyar liralık hasılatı, bankaya yatırması için görevli Tezcan Duru'ya teslim etti.

  PARAYI Marlboro yazılı çantaya koyan Duru, Akbank'ın Balçova Şubesi'ne gitmek üzere 35 ECV 52 plakalı Fiat marka minibüsle yola çıktı. Tezcan Duru, her zamanki güzergahı kullanırken, bir sokak ileride önünü 05 FC 019 plakalı beyaz renkli Renault 19 marka otomobil kesti. Renault marka otomobil durdurmak için minibüse çarptı. Minibüs durduğunda da kırmızı renkli başka bir Renault otomobil arkadan yanaştı, içinden silahlı dört kişi indi.

  SOYGUNCULAR, sürücünün yanında duran para dolu çantayı silah tehditiyle alıp alıp kaçtı, yol kesmek için kullandıkları aracı ise olay yerinde bıraktı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, her iki araçta da parmak için araması yaptı. Olayda kullanılan otomobilin çalıntı olduğu anlaşıldı.

  Önce otomobille çarptılar

  DETAYLI ifadesine başvurulmak üzere gözaltına alınan Marlboro görevlisi Duru, ‘‘Önceki gün piyasadan topladığımız hasılatı bankaya yatıracaktım. Parayı, Marlboro yazılı çantaya koyup, araca bindim. Her zaman kullandığım yoldan sahile doğru giderken kavşakta önümü kestiler. İlk otomobil kasıtlı olarak bana çarptı. İçlerinden biri tabancasının kabzasıyla cama vurup açmamı istedi. Yüzünde falçata izi vardı. 35 yaşlarındaydı. Eliyle çantayı işaret etti. Hepsi silahlıydı. Çantayı vermekten başka çarem yoktu’’ dedi.

  SOYGUNCULARIN yakalanması için tüm polis alarma geçti. Görgü tanıklarının da ifadesine başvuran polis, çalıntı otomobilin kime ait olduğunu belirlemeye çalışırken, çok yönlü soruşturma başlattı.

  SOYGUNCULARIN yol kesmek için kullandıkları Renault 19 Europa marka otomobilin 05 FC 019 sayılı plakası da sahte çıktı. Otomobilin asıl plakasının 52 DH 219 olduğu ve Ordulu Hüseyin İyiyıl'a ait olduğu saptandı. İyiyıl'ın otomobilinin Samsun'dayken çalındığını 4 Kasım'da polise bildirdiği anlaşıldı. Bu arada, Gasp Bürosu dedektifleri tarafından sorgulanan Marlboro görevlisi Tezcan Duru'nun her sabah Akbank'a para taşıdığı öğrenildi. Gasp edilen paranın ise hafta sonu hasılatı olduğu belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı