Ege Haberleri

  Amerikalı ünlü kalp uzmanları Efes’i gezdi

  Veysel EROL (DHA)
  03.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en ünlü kalp uzmanları, konferans için geldikleri İzmir’de, Efes Antik Kenti’ni gezdi.

  Hürriyet Gazetesi ve Konak Belediyesi işbirliğiyle Amerika’nın en ünlü kalp uzmanları, “Kalbinizi Dinleyin” adıyla konferans verecek. 4 Mayıs Salı günü (yarın) yapılacak konferans için dün İzmir’e gelen dünyaca ünlü kalp uzmanları Prof. Dr. Murat Tuzcu, Prof. Dr. Conrad Simpfendorfer, Prof. Dr. Steven Nissen ve Prof. Dr. Walid Saliben, uçaktan iner inmez Selçuk İlçesi’ne hareket etti. Kalp uzmanları, rehber eşliğinde, eşleriyle birlikte Efes Antik Kenti’ni gezdi, bilgi aldı. Doktorlar öğle yemeği için de Kuşadası’na geçti.
  Konferans yarın
  Amerika’nın önde gelen kardiyoloji merkezi Cleveland Clinic’in doktorları salı günü Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde İzmirlilerle buluşacak. Sabah 09.00-12.00 arasındaki konferans halka açık ve ücretsiz olacak. Doğan Grubu Sağlık İşleri Başkanı Gündüz Tezmen’in yöneceği konferansta Prof. Dr. Murat Tuzcu, Prof. Dr. Conrad Simpfendorfer, Prof. Dr. Steven Nissen, Prof. Dr. Walid Saliben ve Prof. Dr. Oktay Ergene, vatandaşları kalp hastalıkları konusunda bilgilendirecek, sorularını yanıtlayacak.
  Tanıdan tedavi
  Aynı yerde saat 14.00-17.00 arasındaki etkinlikte ise uzmanlar bu kez “Kalp hastalıklarında, semptomdan tanıya, tanıdan tedaviye” konulu konferans verecek. Bu konferans hekimlere yönelik yapılacak. Etkinliği, Hürriyet Gazetesi, Konak Belediyesi, Türk Kardiyoloji Derneği, İl Sağlık Müdürlüğü, Cleveland Clinic, İzmir Aile Hekimleri Derneği destekliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı