Ege Haberleri

  Ameliyat öncesi canından oldu

  Banu Şen / Hürriyet
  15.12.2014 - 01:07 | Son Güncelleme:

  İZMİRLİ Kudret Hallaç (44), 1999’dan bu yana Hamburg Başkonsolosluğu Pasaport Dairesi’nde görev yapıyordu. Bir süre önce şehir içinde bindiği otobüste ani frenle dengesini kaybedip düştü, el bileği kırıldı.

  Hallaç, Hamburg’daki Eppendorf Hastanesi’nde ameliyat oldu. Ancak ağrıları geçmek bilmedi. Hallaç’ın ağrıları ve yaşadığı sıkıntılar ikinci ameliyattan sonra da geçmeyince, bu kez üçüncüsü için yeniden aynı hastaneye geldi.

  Ameliyat öncesi canından oldu

  OĞLUYLA GELİNE ŞOK
  Oğlu Özgüner Çakır ve iki haftalık nişanlısıyla 27 Kasım’da sabah hastaneye gelen Hallaç, anestezi bölümüne alındı. Oğlu, nişanlısını hastanede bırakıp ayrıldı. İki genç bir süre sonra annelerinin ameliyattan çıkmış olduğunu düşünüp bilgi almaya gittiklerinde ise öldüğü haberini duyunca şok yaşadı. Aile şimdi otopsi raporlarının sonucunu beklerken, yetkililerin şüpheli ifadeleri olduğunu, annelerinin sapasağlam basit bir ameliyat için girdiği hastanede hayatını kaybettiğinin peşini bırakmayacaklarını söyledi. Kudret Hallaç’ın Türkiye’deki kız kardeşi Zekiye Sarıoğlu konsolosluğun da yardımıyla Hamburg’ta işlemler ve hukuki süreçle ilgilendiklerini söyleyerek Hürriyet’e konuştu:

  Ameliyat öncesi canından oldu

  ÇELİŞKİLİ İFADELER
  “Hiçbir rahatsızlığı yoktu. Tek öğrendiğimiz daha narkoz bölümündeyken, yani ameliyat başlamadan hayatını kaybettiği. Öldüğünü sonradan fark ettikleri gibi bilgiler var. Hastane konuşma yasağı getirdi. Kendileriyle görüştüğümüzde neden olduğunu anlayamadıklarını söylediler. Bize sordukları sadece ‘Psikolojik destek ister misiniz?’ oldu. 15 gündür elimizde legal bilgi yok. Sadece adli tıp raporuna dayalı ölüm raporunu almayı bekliyoruz. Otopsi raporuna itiraz edersek, tarafsız gözlemcilerden oluşan bir ekip ikinci raporu hazırlayacak. Cenazemizi Türkiye’ye getirdik. Burada da Türk makamlar şikayetçi olduğumuz için otopsi istedi. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldı. Şikayetçiyiz ve ceza davası açacağız.” Çok sevdiği ve büyük özlem duyduğu İzmir’e cenazesi gelen Hallaç bugün toprağa verilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı