Ege Haberleri

  ALTO'dan KOBİ'ler için bilgilendirme toplantısı

  Hürriyet Haber
  28.02.2015 - 01:25 | Son Güncelleme:

  ALİAĞA Ticaret Odası (ALTO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İzmir İl Müdürlüğü işbirliğiyle, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBİ) proje destek programı kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

  ALTO Seminer Salonu'nda düzenlenen 'KOBİ Proje Destek Programı' konulu toplantıda KOSGEB Uzman Yardımcısı Ali Rıza Çataldağ, KOSGEB projeleri, destekleme ve teklif çağrıları konularında bilgi verdi. Toplantıya; Aliağa Ticaret Odası meclis üyeleri, çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.

  KOBİ Proje Destek Programı kapsamında ülke genelinde 100 milyon liralık bir bütçeyle proje teklif çağrısına çıkıldığını ifade eden Çataldağ, bu projelerden faydalanması için uyulması gereken prosedürler ile bu yıl ki projeler hakkında bilgi verdi. Program kapsamında 6 ile 24 ay süreli projelerle başvuru yapılabileceğini kaydeden Çataldağ, "Verilecek destek hibe şeklinde olup tutarı en fazla 150 bin liradır. Proje destek oranı da İzmir ilinde yüzde 50'dir. Söz konusu çağrı ise KOBİ'lerin yönetim becerilerini ve kurumsal yetkinliklerini geliştirme noktasında KOBİ'lerin markaya yönlendirilmesidir. İşletmeler belirlenen konulardan sadece biri için başvuru yapabileceklerdir. KOSGEB veri tabanında kayıtlı olan bütün işletmelerin başvuruda bulunulabileceği program kapsamında işletmelerin, proje başvuru formunu 30 Ocak ile 20 Mart 2015 tarihleri arasında www.kosgeb.gov.tr üzerinden doldurarak onaylatması gerekmektedir. Daha sonra çıktısı alınacak başvuru formu, eki belgelerle ilgili KOSGEB Hizmet Merkezi'ne verilecektir" dedi.

  "KOBİLER FIRSATI KAÇIRMASIN"
  Aliağa Ticaret Odası Genel Sekreteri Takdir Yarış de bilgilendirme toplantısında aktardığı bilgilerden dolayı Çataldağ'a teşekkür ederek, teklif çağrılarından faydalanmak isteyen KOBİ'lerin bu fırsattan yararlanmaları gerektiğini ve ALTO bünyesinde faaliyet gösteren KOSGEB Aliağa Temsilciliğine başvurup detaylı bilgi ve destek alabileceğini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı