Ege Haberleri

  Altıntaş göreve talip

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  16.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Altıntaş, nisanda yapılacak rektörlük seçiminde aday olduğunu açıkladı.

  Uşak Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Prof. Altıntaş, “Adaletli, demokratik, insan merkezli, şeffaf, hesap verebilir, barış, huzur ve güven ortamı içinde sürekli iyileşen yeni bir yönetim anlayışı, kentle bütünleşen bir üniversite yaratmak amacıyla rektörlüğe adayım” dedi.
  Seçim sürecinin akademik nezaket içinde, üniversitenin kurumsal kimliği yıpratılmadan geçirilmesi gerektiğini belirten Prof. Hakan Altıntaş, “Üniversite kurmak kolay, üniversite olmak ise zordur. Üniversitemiz şehrin kalkınmasında lokomotif rolü üstlenecektir. Rektör seçilmem halinde yüksek kaliteli bilimsel çalışma ortamı, araştırma-geliştirmenin sağlanması, bilgi teknolojisi destekli ve öğrenci odaklı eğitim-öğretim hizmetlerinin verilmesi, akademik ve idari personelin verimliliğinin ve etkinliğinin artırılması, üniversite-şehir bütünleşmesinin sağlanması ve toplumun bilinçlendirilmesi konularında yoğunlaşacağız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı