Ege Haberleri

  Altay'da 54 vetosu

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  13.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yıldız futbolcu, memleketi Sakarya'nın plaka numarası 54'ü formasında taşımak istedi. Sakaryaspor ile kanlı bıçaklı olan fanatik taraftarların tepkisinden çekinen yönetim, Okan'ın talebini geri çevirirken, teselli olarak 10 numaralı formayı önerdi.

  ALTAY'ın flaş transferi Okan Koç'un siyah-beyazlı kulüpte önümüzdeki sezon taşıyacağı forma numarası, ilginç bir diyaloğun yaşanmasına neden oldu. İzmir temsilcisinin, hücumda takımın en önemli silahlarından biri gözüyle baktığı tecrübeli oyuncu, anlaşma sağlandıktan sonra Sakaryalı olduğunu ve bu nedenle 54 numaralı formayı giymek istediğini söyledi. Ancak Sakarya'nın plaka numarası olan 54'ün, Sakaryaspor ile kanlı-bıçaklı olan Altaylı fanatikler arasında tepki yaratacağınden endişe eden yöneticiler, Okan'ın bu talebini geri çevirdi.

  İKİ CAMİA BARIŞMALI

  Bu duruma şaşırdığını dile getiren Okan Koç, ’’Bugüne kadar oynadığım her takımda farklı forma numaraları taşıdım. Kendime özgü bir numaram hiç olmadı. Altay'da 54 numarayı, iki kulüp arasındaki olumsuzlukları sona erdirme düşüncesi ile seçtim. Amacım, birbirlerine düşman olmaması gereken iki güzide kulübün taraftarları arasında köprü teşkil etmekti. Ancak yönetimin kararına saygılıyım. Bazı şeyleri zamana bırakmak gerekiyor. Ben zaman içinde bu sorunun aşılacağına inanıyorum’’ dedi.

  SAKARYA İLE SORUN YOK

  Okan'ın görüşlerine hak vermelerine rağmen, tribünde sorun yaşanmasını istemeyen yöneticiler, tecrübeli futbolcuya jest yaparak 10 numaları formayı önerdiler. Başkan Niyazi Konuşmaz'ın Okan Koç'a, ’’Düşüncen güzel, ancak tribündeki binlerce insana aynı anda derdini anlatamayabilirsin. Olmadık yerde yaşanacak bir gerginlik herkesi yıpratır. Kulüp olarak Sakarya'yla sorunumuz olmadığını tüm Türkiye biliyor. Hem 10 numara lider oyuncuyu temsil eder’’ dediği öğerenildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı