Ege Haberleri

  Altay'a şok yasak

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  13.05.2011 - 01:00 | Son Güncelleme:

  Kurul güvenlik nedeniyle siyah-beyazlı taraftarların Adanaspor maçına alınmamasını, otobüslerin de kente sokulmamasını kararlaştırdı. Başkan Taşpınar Vali Kıraç’tan yardım isterken, Adanaspor Başkanı Akgül “Bizim için sakınca yok” dedi.

  ALTAY’ın Adanaspor’la pazar günü saat 14.00’te deplasmanda oynayacağı kritik maç öncesi stresli bekleyiş sürerken, Adana İl Spor Güvenlik Kurulu’nun siyah-beyazlı taraftarların karşılaşmaya alınmayacağını açıklaması İzmir’de şok etkisi yarattı. Bursa-Beşiktaş maçının iptal edilmesine neden olan olaylara atıfta bulunulan açıklamada “Son dönemde maçlarda yaşanan olaylar düşünülerek Adana-Altay karşılaşmasına misafir takım taraftarları alınmayacak. Konuk taraftarların güvenliği nedeniyle bu karar verildi. İzmir’den gelecek taraftarların otobüsleri de Adana’ya sokulmayacak, misafir takım tribünü boş bırakılacak” denildi.
  Taşpınar şaşırdı
  Kararı büyük şaşkınlıkla karşılayan Altay Başkanı Ahmet Taşpınar “Adanaspor cephesinden aldığımız bilgilere göre kararın asıl nedeni, 2008-09 sezonunun 33. haftasında Adana’da oynanan ve 1-1 biten maçta yaşanan olaylar. Ufuk Ateş’in 89. dakikada attığı golle maç 1-1 bitince Adana’nın yerine Karşıyaka Play-Off’a kaldı, olaylar yüzünden de turuncu-beyazlı ekibin sahası iki hafta kapatıldı. İki sezon önce yaşanmış bir olay nedeniyle, böylesine önemli bir karşılaşma öncesi bu kararın alınmasını şahsen anlamış değilim. Altay sevilen bir kulüptür” dedi.
  Gözden geçirilsin
  İzmir Valisi Cahit Kıraç’a konuyu aktarıp yardım isteyen Taşpınar “Futbol Federasyonu’nun, İl Spor Güvenlik Kurulu kararlarına karışma yetkisi yok. Ne var ki olay sportif açıdan bakıldığında çok yanlış. Bundan sonra her ilin kurulu, kendi takımının önemli bir maçı öncesi rakip taraftarlara kapıyı kapatırsa ne olacak? Adanaspor Başkanı Bayram Akgül’le konuştum. Adana Emniyeti Müdürlüğü’yle görüşüp kararın değişmesi yönünde fikir belirtecek. Pazar gününe kadar ilerleme sağlamak istiyoruz” diye konuştu. Adanaspor Başkanı Akgül de Altaylı taraftarların Adana’ya gelmesinde kendileri açısından hiçbir sakınca olmadığını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı