Ege Haberleri

  Altay’ı seven göreve

  Hürriyet Haber
  03.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Asırlık çınarda olağanüstü kongre rüzgarı esmeye başladı, güçlü yönetim için kollar sıvandı.

  ALTAY’da hayal kırıklığı ile biten sezonun ardından göreve devam etmek isteyen Başkan Ömer Hızlıok’u olağanüstü kongreye zorlayan muhalefet, 222 imza toplarak amacına ulaşırken, camiada “100. yılda güçlü yönetim” sloganı ile hareketlilik başladı. Kulübün bu sezon 100. yaşını kutlayacağına dikkat çeken camia önderleri, takımı 2-3 sezon içinde Süper Lig’e taşıyacak güçlü bir ekibin oluşması için herkesin elini taşın altına koymasını istedi.

  HEM sportif hem de ekonomik olarak dibe vurulduğunu dile getiren taraftarlar, internet sitelerinde, “Altay’ı sevenler, görevden kaçmasın” mesajı verirken, eski başkanlar da değişimin şart olduğunu vurguladı. Şu ana kadar eski yöneticilerden Aslan Savaşan dışında liste hazırlığı içinde olduğu bilinen bir isim çıkmazken, önümüzdeki hafta içinde yapılacak görüşlmelerin ardından bazı sürpizlerin yaşanabileceği kaydedildi.

  Biz yarışa varız

  ALTAY’daki sıcak gelişmelerden en çok etkilenecek isim olan Başkan Ömer Hızlıok, durumu şöyle değerlendirdi: “Gerekirse kongrede yarışırız. Kazanırsak yarım kalan işlerimizimi tamamlar, kaybedersek yeni yönetime başarı dileriz. Altay yeni yüzler kazanmalı. İmza kampanyasına destek verenler kulübü bugünlere getirdiler. Toplam borcumuz 15 milyon 900 bin TL. İki yıllık dönemimizde 950 bin TL borç yaptık. Altay’a yeni araziler kazandırdık ama yaptığımız olumlu işler hiç konuşulmadı, hep eleştirildik.”

  LİDERLER NE DİYOR

  Kemal ZORLU: Toplam üye sayısının yüzde 5’i oranında imza toplandığı için yönetim kurulu 30 gün içerisinde kongre kararı almak zorunda. Kongrede denetleme, disiplin, balotaj, hukuk, mali ve sicil kurulları istifa edip yeniden oluşturulmalı. Yüksek Divan Kurulu ise kendi içinde seçime gitmeli.

  Nafiz ZORLU: Altay’ı bulunduğu durumdan kurtaracak en önemli isim Mustafa Denizli’dir. Tartışılmaz bir Altay sevgisi olan Denizli fedakarlık yapıp kulübün başına geçerse, yeniden eski günlerimize döneriz. Herkesin görevini Denizli belirlemeli, kimse de ‘Ben daha önce başkandım şimdi niye bu görevdeyim?’ dememeli.

  Erdinç ALTINYELEKLİOĞLU: Altay her anlamda başarısız bir sezonu geride bıraktı. Yönetim bu tabloyu kabul edip kulübün önünü açmalıydı. Bizlerin tecrübesinden yararlanacak, proje üreten ve potansiyeli olan genç bir yönetim oluşturulmalı.

  Ahmet TAŞPINAR: Yeni tüzükle kulübün anayasası değişti. Artık tüm kurullara önemli görevler düşecek. Genel kurula büyük ilgi gösterip 100. yılda güçlü yönetim kurma fırsatını kaçırmamalıyız.

  Melih TANDOĞAN: Altay’a yeni bir isim başkan olmalı. Eski yönetimler çekişme içindeydi. Kimse, ‘O varsa ben yokum’ dememeli. Tepki çekmeyecek, camianın tamamını kucaklayacak bir başkan seçilmeli.

  Mehmet ERDOĞAN: Kongreden önce genişletilmiş Divan Kurulu toplantısı yapılmalı. Hızlıok yeniden aday olmazsa genç bir arkadaşımız göreve gelmeli. Ancak ısrarını sürdürürse, Divan güçlü bir yönetim oluşturulmalı. En önemlisi geç kalmamalıyız.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı