Ege Haberleri

  Altay’ı ‘Kurtar’acak

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  07.05.2010 - 22:43 | Son Güncelleme:

  Konyaspor’un Play-Off’a Ziya Doğan, KSK’nin ise Erdoğan Arıca gibi kurt isimlerle gideceğini dikkate alan yönetim, Zafer Bilgetay’ın yerine takımın başına Güvenç Kurtar’ı getirip Süper Lig yolunda avantaj sağlamak istiyor.

  BANK Asya 1. Ligi’nde son beş sezonda dördüncü kez Play-Off oynayacak Altay’da şok bir operasyon için düğmeye basıldı. 21. haftada Teknik Direktör Fuat Yaman’ı görevden alıp takımı Altyapı Koordinatörü Zafer Bilgetay’a emanet eden yönetimin, Play-Off öncesi takımın başına Güvenç Kurtar’ı getireceği öğrenildi. Geçmişte Ümit Birol ve Tahir Karapınar gibi genç isimlerle hayal kırıklığı yaşandığını unutmayan yönetim, Konyaspor’un Play-Off’a Ziya Doğan, KSK’nin Erdoğan Arıca gibi kurt teknik adamlarla gideceğini dikkate alarak operasyona karar verdi. Kurtar’a takımı Süper Lig’e çıkarması halinde 500 bin TL ödemeyi taahhüt eden yönetim, ayrıca bir sonraki sezon için Süper Lig standartında bir rakam önerdi.

  Gaziemir açılımı

  ALTAY yönetimi, 17-23 Mayıs’ta istanbul’da oynanacak Play-Off maçları öncesi Gaziemir Tesisleri’nde dayanışma kokteyli düzenledi. Eski başkanlar ve camianın ileri gelenlerinin yer aldığı geceye Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da katıldı. Sarnıç’taki arazinin kiralanması sürecinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla üyeliğine tedbir konulan eski Başkan Melih Tandoğan’ın Divan Başkanı Erdoğan Tözge ve Disiplin Kurulu Başkanı Moris Bencuya ile konuşmasına rağmen Ahmet Taşpınar’la biraraya gelmekten kaçındığı gözlendi. Başkan Niyazi Konuşmaz, “Bu bir birlik beraberlik toplantısı. Umarız 23 Mayıs’ın ardından şampiyonluk gecesinde buluşuruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı