Ege Haberleri

  Alsancak'ta 4 sokak yenilendi

  Hürriyet Haber
  24.09.2013 - 01:30 | Son Güncelleme:

  Alsancak sokaklarına şenlik gibi açılış.


  İzmir'de turizmin kalbinin attığı en canlı sokakların yer aldığı Alsancak, şenlik gibi bir açılışa sahne oldu. Uzun yıllardır esnaf ve vatandaşın şikayet ettiği, kenti ziyaret eden turistlerin sıkıntı yaşadığı dört sokak Konak Belediyesi'nin yeniden projelendirmesiyle kentin çehresini değiştirdi.

  Alsancakta 4 sokak yenilendi

  Kentin en işlek yaya trafiğinin yaşandığı Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ne çıkan Gazi Kadınlar, Muzaffer İzgü, Cumbalı ve Dr. Nusret Hasan Fişek Sokaklarında Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği çalışmalar sonunda yepyeni bir görünüme kavuşan sokakların açılışı binlerce İzmirlinin katılımıyla gerçekleşti. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Kıbrıs Şehitleri İşadamları Derneği (KIBİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hami Torcu, Alsancak muhtarları, esnaf ve vatandaşlar katıldı. İzmir gençliğinin başı çektiği açılışta DJ performansları ve Sokak Sanatlar Atölyesi gösterileri renkli görüntüler oluşturdu. Başkan Hakan Tartan, Alsancak esnafı, muhtarları ve vatandaşlara teşekkür ederek “Başından beri ben sokakta hayat var felsefesini savunan bir insanım çünkü İzmir sokakta yaşayan bir kent.

  Alsancakta 4 sokak yenilendi

  Sokaklarımızı, bu sokakları kullanan esnaf ve vatandaşın isteği doğrultusunda yeniledik. Kızlarımız, kadınlarımız, gençlerimiz artık topukları kırılmadan bu yolda yürüyebiliyorlar. Burada, yollarda adeta leylek dansı yaparak yürünüyordu. Gelen istekleri değerlendirerek sokaklarımızı en güzel, kullanışlı şekline dönüştürdük” dedi.
  Şenlik havası yaşanan sokak açılışında Konak Belediyesi İkram Ekipleri de şeker ve kek ikramıyla ağızları tatlandırdı. Gazi Kadınlar, Muzaffer İzgü, Cumbalı ve Dr.Nusret Hasan Fişek Sokaklarında tepeden tırnağa değişim yaşandı. Yıllardır su baskını yaşanan ve zorlukla yürünen sokaklar tamamen yenilendi. Zemin taşları yeniden döşendi, sokak boyunca ledli aydınlatma sistemi yerleştirildi. Yağmur suyunu tahliye etmeye yönelik eğim verildi ve su olukları yapıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı