Ege Haberleri

  Alsancak Devlet’te diş ünitesi yenilendi

  İZMİR, (DHA)
  24.02.2016 - 12:53 | Son Güncelleme:

  İZMİR’deki Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin uzun zamandır hizmet veren diş ünitesi, hastalarına daha kalite hizmet verebilmek amacıyla baştan aşağı yenilendi. Alınan özellikli diş hekimi koltuğu sayesinde Dişhekimi Mustafa Hepseri de ortopetik rahatsızlığı nedeniyle 12 yıldır yapamadığı mesleğini tekrar icra edebilmenin mutluluğunu yaşamaya başladı.

  Alsancak Devlet’te diş ünitesi yenilendi

  Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi diş hekimlerinden biri olan Mustafa Hepseri’nin dört yaşında geçirdiği bir kaza sonucunda sol kalça eklemi hiç oynamamakta aynı zamanda belinde de skolyoz (şekil bozukluğu) bulunmaktaydı. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Hepseri, Babaeski Devlet Hastanesi, Seferihisar Sağlık Merkezi ve Çimentepe Sağlık Ocağı’nda 13 yıl diş hekimliği yaptıktan sonra ağrılarının şiddetlenmesinden dolayı mesleğini yapamaz hale geldi. Daha sonra Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’ne tayin olunca 14 yıl boyunca sevdiği mesleği yapamayıp masa başı görevlerde çalışmak zorunda kaldı. Hastanedeki diş ünitesinin yenilenmesi sırasında alınan özellikli diş hekimi koltuğu sayesinde tekrar mesleğini yapmaya başladı.

  27 Yıllık dişhekimi olduğu belirten Mustafa Hepseri, "Ancak uzun zamandır mesleğimin dışında görevler yapmaktaydım. Bir gün hastane yöneticimiz bana mesleğimi yapabilmem için ne gerekli olduğunu, ne yapmalarını istediğimi sordu. Diş hekimliği oturarak yapılabilecek bir meslek değil, mevcut koltuklar da oturarak tedavi yapabilmem için uygun değil. Kademeli olarak ayarlanabilen bir koltuk alınırsa çalışabilirim dedim. Bunun üzerine hastane yönetimi tarafından özellikli bir koltuk alındı ve bu sayede rahatlıkla çalışabiliyorum. Bana bu imkƒnı sunan hastane yönetimine çok teşekkür ediyorum" dedi.

  Yaklaşık bir aydır Mustafa Hepseri’nin hastası olan Halil Akkuzu, "Daha önce başka hastanelerde, başka hekimlere de tedavi oldum fakat Mustafa Bey çok farklı, dişimi çekti hiç anlamadım, çeksin diye bekliyorum. Hekimliğinin iyi olması kadar kibarlığı, güler yüzü ile de çok iyi bir doktor. Tedavi için bir ayda 4 kez geldim ve her seferinde memnun ayrıldım" dedi.

  Alsancak Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Birol Durukan, "Diş ünitemizi yenilememizin yanı sıra Mustafa Bey’in mesleğini icra etmek istediğini ancak ortopedik rahatsızlığından dolayı çalışamadığını öğrenince araştırdık. Kademeli olarak ayarlanabilen koltuk ile çalışabileceğini ifade etmesi üzerine hızlıca temin ettik" dedi. Mustafa Hepseri’nin yeniden çalışırken ki mutluluğunu görmenin kendilerini de çok mutlu ettiğini söyledi.

  Yenilen diş ünitesi, 8 diş üniti, 7 diş hekimi ve 7 diş teknisyeniyle yılda ortalama 20 bin hastaya hizmet veriyor. Yenileme esnasında çalışmaz durumda olan bazı diş ünitleri hurdaya ayrılarak yerlerine modern yeni diş ünitleri alındı. Su, gider altyapısı, elektrik sistemi, kalorifer boru ve petekleri, fayansları, dolapları ve zemin kaplaması değiştirilen diş ünitesi hem hastalar hem de çalışanlar için daha güvenli ve daha modern bir görünüme kavuştu.


  Etiketler: izmir

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı