Ege Haberleri

  Aliağa'nın ilk kadın başkanı olmaya talip

  Burcu TANER / HÜRRİYET
  28.09.2013 - 01:17 | Son Güncelleme:

  ALİAĞA’nın ilk kadın CHP ilçe başkanı, ilk kadın Baro temsilcisi görevlerini yürütmüş olan Avukat Özlem Şan Oğuzhan, şimdi de kenti yönetmeye talip oldu.

  Aday adaylığını açıklamasının ardından projelere yoğunlaşan Oğuzhan, özellikle İzmir’den 10, Türkiye’den 8 kat daha fazla hızlı göç alan Aliağa’da oluşabilecek sosyal sorunlar daha ortadan çıkmadan önlemeyi hedefliyor.

  Oğuzhan, ilçe sekreterliği ile başladığı siyaset yaşamında 2009-2013 döneminde yaptığı ilçe başkanlığı görevi ile büyük tecrübeler kazandığını, bu sayede ilçenin sorunlarını çok yakından inceleme fırsatı bulduğunu vurguladı.

  Göç yıkımına erken önlem

  Oğuzhan, kadınların duyarlılık ve sorumluluk duygularının yönetimde de büyük bir avantaj sağladığının altını çizerek “Ben de yaşadığım bu kente duyduğum sevginin karşılığını verebilmek için Aliağa’nın ilk kadın belediye başkanı olmak istiyorum. Bu yönde halkın yaşam kalitesini yükseltecek 11 stratejik öncelik belirledik. Aday olduğum takdirde bunları projeye dönüştürmek istiyoruz. Ayrıca var olan sorunların yanı sıra ortaya çıkabilecek sorunları da ön görerek proje geliştiriyoruz. Yaptığımız araştırmalarda ilçemiz Türkiye’den 8, İzmir’den 10 kat daha fazla göç alıyor. Bu sosyal yaralara yol açabilir. O yüzden şimdiden herkesin bu kentin sınırları içine girdiği andan itibaren kendini Aliağalı hissedebilmesi için entegrasyon projeleri planlıyoruz” diye konuştu.

  12 stratejik öncelik

  Oğuzhan, “Bir emek ve demokrasi kenti olan Aliağa’da uluslararası kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmak için çalışmalar yürüteceğiz. Ürettiğimiz 12 stratejik öncelikte ulaşım ve otopark sisteminden esnaf ve tüketici dostluğuna, engelliler ve yaşlıların yaşam kalitesinden bilgi teknolojileri kullanımına, çevreden tarım ve hayvancılığa kadar pek çok başlık oluşturduk. Özellikle sanayi kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimler arasındaki bağı kurarak bir ortak akıl üretmeyi, Aliağa’yı projelerin belirlenmesinden uygulanma aşamasına kadar halkla birlikte yönetmeyi hedefliyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı