Ege Haberleri

  Aliağa Köyü’nün yol sorununu CHP çözdü

  Hilmi DUYAR / BALIKESİR, (DHA)
  08.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR merkeze bağlı Aliağa Köyü Muhtarı Zeynel Güngören’in, “Köyümüzün yolları bataklık gibi” diyerek yakınması üzerine CHP Balıkesir Merkez İlçe Örgütü köye çıkarma yaptı.

  Köy yollarına bir maden ocağından temin edilen 4 kamyon mıcır döküldü. Partililer ve köylüler imece usulü kürek sallayıp, çamurla kaplı olan yola mıcırı yaydı.
  Güngören, “Köy yolları için bir yardım alamadık. İl Özel İdaresi’ne ve valiye konuyu ilettim ancak bir sonuç elde edemedim. Daha sonra ulaşabildiğim siyasilere durumu anlattım. Kanalizasyon çalışması da tamamlanamadığı için parke taşlar gelmedi. Köy halkı çamurda yürümek zorunda kaldı. İl Özel İdare’nin 2012 bütçesinden köy için ödenek ayrılmadığını öğrendim” diye konuştu.

  CHP’nin Bandırmalı İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Koçyiğit sorunu öğrendikten sonra yardım için harekete geçti. Koçyiğit, “İl Özel İdaresi’nin kısıtlı imkanlarla hizmet verdiğini hepimiz biliyoruz. İki dönemdir İl Genel Meclisi’nde görev yapıyorum. Aliağa Köyü’ndeki çamuru gördükten sonra görevimizin sorumluluğunun ne kadar fazla olduğunu idrak ettim. Tabiki İl Genel Meclisleri Özel İdare’ye bağlı kırsal alanda sorumluluğu olan bir kurum. Devlet köyleri unuttu diye bir şey olamaz. Köyleri ancak devleti yönetenler, yani AKP hükümeti unutur. Bizim buradaki sitemimiz AKP’li yöneticileredir” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı