Ege Haberleri

  Alevlere daldı çocuklarını kurtardı

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  07.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AYDIN İstiklal Mahallesi 1076 Sokak’ta iki numaralı tek katlı evde önceki gün saat 23.30 sıralarında kömür sobasından sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu.

  Odayı saran alevleri fark eden Taner Demirci (35), itfaiyeye haber verdi, uykuda olan çocukları  Kazım Can (4), Pelin Buse (5) ve Melisa Fatma’yı (7) uyandırdı. Taner Demirci, alevlerin arasında kalan çocuklarını tek tek kucaklayıp evden çıkardı, bu arada el ve ayaklarıyla yüzü yandı. İtfaiye ekipleri yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yangını güçlükle söndürdü. Yangında, Demirci ailesinin kiracı olduğu ev kullanılamaz hale geldi.

  Yakında oturan annesi Fatma Ayyıldız’a (65) giden Pınar Demirci (26), evlerinde yangın çıktığını öğrenince koşarak geldi. Gözyaşlarına boğulan genç kadın, eşi ve çocuklarının yaşadığını öğrenince rahat bir nefes aldı. Günlük işlerde çalışan baba Taner Demirci, Aydın Devlet Hastanesi’ne götürülüp tedaviye alındı. Üç çocuk da Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti. Çocukları evine getiren amca Murat Demirci (46), “Yangın uyudukları sırada çıkmış. Kardeşim çocuklarını kurtarmaya çalışırken ayağı takılıp yere düşmüş. Şimdi hastanede tedavi altında. Çocuklarını da ben aldım” dedi. Olayın şokunu atamayan minikler de yalnızca “Babamız yandı” diyebildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı