Ege Haberleri

  Alaçatı’da moda ve sanat rüzgarı

  Hürriyet Haber
  15.07.2015 - 01:12 | Son Güncelleme:

  EGE Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir’de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali için geri sayım başladı. Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu’nun da moda söyleşileri yapacağı festivalde, tasarımcılar ile son tüketicinin buluşması hedeflenirken, programda defileler, konser ve plaj partileri de yer alacak.

  Alaçatı girişindeki tarihi değirmenlerin altında 31 Temmuz Cuma günü saat 19.30’da gerçekleştirilecek açılış töreni ile başlayacak olan festival, 3 Ağustos tarihine kadar sürecek. Festivalin destekçileri arasında Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Red Bull, Avenue Otel, Polytropon firmaları bulunurken, basın sponsorluğunu da Diva Dergisi üstlendi. Festival ile Alaçatı birbirinden güzel etkinliklerle renklenirken, organizasyon Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek.

  PLAJ PARTİSİ, MAYO DEFİLESİ, KONSER

  Millfest Moda ve Sanat Festivali Alaçatı kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek olan 25 genç ve ünlü moda tasarımcısının stant açacağını dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, ünlü tasarımcıların da yer alacağı etkinlikte, en güzel tasarımların halkla buluşacağını söyledi. Birbirinden değişik ve özgün tasarımlarla bu yılda moda severleri buluşturacaklarını belirten Özden, "Festivalimizde genç ve ünlü tasarımcılar bir arada olacak. Bu yıl festivalimizi biraz daha renklendirdik. Gelinlik Fuarı’nda bizleri yalnız bırakmayan Atıl Kutoğlu, Alaçatı’da da bizleri yalnız bırakmayacak. Özel konuklarla moda söyleşileri yapacak. Binlerce takipçisi olan moda bloggerleri da bizlerle olacak. 31 Temmuz’da festivalimizi kokteyl ile Değirmenler Altı Alaçatı girişinde başlatacağız. Ertesi gün tasarımcılarımız ve konuklarımızla kahvaltıda buluşacağız. Akşam da anfi tiyatroda ücretsiz defile ve konser düzenleyeceğiz. Burada Redbull Can design tasarım yarışması yapılacak. Redbull ayakkabı boyaması ile canlı performans sergilenecek. Pazar günü de plaj partisi ve Argento mayo defilesi yapılacak. Pazartesi günü de Red Bull kapanış partisi ile festivalimizi tamamlayacağız. Bu yıl da dünyanın gözde tatil merkezlerinden biri olan Alaçatı ve Çeşme modacılarla renklenecek" dedi.

  Kişiye özel tasarım ürünü görmek ve tasarımcılar ile tanışmak için 31 Temmuz/3 Ağustos tarihlerinde moda severleri Alaçatı’ya beklediklerinin altını çizen Özden, standların 18.00-01.00 saatleri arasında Alaçatı girişinde gezilebileceğini kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı