Ege Haberleri

  AKP metrodan vurdu

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  21.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de AKP il yönetimi, metro ile muhalefete başladı. Yerel seçim hezimetinin ardından İzmir’de yenilenen AKP yönetimi, muhalefet bayrağını metro ile açtı.

  AKP İl Başkanı Ömür Kabak, Üçyol’daki metro inşaatında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu için, “Gerçek anlamda dürüst ol. Metro konusundaki beceriksizliğini kabul et” derken, yoldan geçen İl Genel Meclis Üyesi CHP’li İsmet Tutar’ın “Halkı provake etmeyin, siz ne yaptınız” sözleri tartışma yarattı. Esnaf, CHP’li Tutar’a tepki gösterdi.

  Trafik felç oldu

  AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, il yöneticileri, ilçe başkanları ile Üçyol metro inşaatında yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Bornova- Üçyol arasındaki 11.5 kilometrelik hattın kentin tek metrosu olması, İzmir adına utanç vericidir. Aradan geçen sürede kent trafiği felç oldu, metro güzergahındaki esnaf bitti. Kocaoğlu’na sesleniyorum. Bundan sonra metro projelerinde bitirme tarihi vermesin ki İzmirliler’e daha fazla masal anlatmasın. Gerçek anlamda dürüst ol. Metro konusundaki beceriksizliğini kabul et.”

  Siz ne yaptınız

  Yoldan geçerken basın açıklamasını gören CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Tutar, Kabak’a “Halkı provake etmeyin, siz ne yaptınız? Taş üstüne taş koydunuz mu?” deyince esnaf, CHP’li Tutar’ın üzerine yürüdü. İki yıldır cadde üzerindeki mağazasında bayan ayakkabısı satan Cahit Berberoğlu, vitrindeki “Kapatıyoruz” yazısını göstererek, “Öldük, bittik. Siftahsız dükkan kapatıyoruz. Burada in- cin top oynuyor. Başkan’la görüşmeye gittik, iki saat bekletildik ama bizi dinlemedi. Artık insanlığımdan utanıyorum. CHP’ye oy verdim. Çünkü aileden CHP’liyiz. Ama bunları hak etmedik” dedi. Esnafı gezerek, işlerinin nasıl gittiğini soran Kabak’a, “Sıkıntımız büyük. Kiraları ödeyemiyoruz. İşler yüzde 70 düştü” şeklinde yakınıldı.

  Halk ile Ak karıştı

  İl Başkanı Kabak’ın yanına gelen yaşlı bir kadın, “Sizden çok memnunuz evladım. Ancak çöp toplamada biraz sıkınt var. Onu da çözün. Ben dededen ve babadan Halk Partiliyim” dedi. Kabak’ın “Ama ben Ak Partili’yim” demesi, gülüşmelere neden oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı