Ege Haberleri

  Akhisar kaderi oldu

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  03.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Üniversite takımından atılınca kendisine kucak açan Akhisar Bld’deki başarısı sayesinde Finlandiya’ya transfer olan Nelson, anne-babasını kazada kaybedince ülkesine döndü, boşta kaldı. Ama en zor döneminde yardım eli yine Ege’den uzandı.

  NBA hayali kurarken adının karıştığı kötü bir olay yüzünden üniversite takımından atılan, zor günlerinde Akhisar Bld’nin uzattığı dalla hayata tutunan ABD’li basketbolcu Tyrone Nelson ile Ege ekibinin yolları, yine kötü bir tesadüf sonucu kesişti. Akhisar’da geçen yıl 21.5 sayı ve 10.5 ribaund ortalamalarıyla yıldızlaşan Nelson, sezon başında Finlandiya takımı Lahti ile aylık 7 bin dolara anlaştı. Ancak Finlandiya’ya gittikten kısa bir süre sonra anne ve babasının ölüm haberini alan ABD’li forvet yıkıldı.
  Parayı ikiye katladı
  ? Akhisar’dan aldığının yaklaşık iki katı bir rakamla anlaştığı Lahti ile sadece bir hazırlık maçına çıkabilen Nelson, sözleşmesini feshedip ülkesine dönmek zorunda kaldı. Sarhoş bir sürücünün çarptığı otomobilde yaşamlarını yitiren annesi Renae ve babası Jerry Nelson’ı Houston’da toprağa veren ABD’li basketbolcu, bir kez daha işsiz kaldı. İşte tam bu sırada Akhisar’dan yeni bir davet alan Nelson, ilk uçağa atlayıp Türkiye’ye döndü.
  Evime dönmüş gibiyim
  ? Akhisar’ın kendisine yeniden kucak açmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Nelson, “Sezon başında kalmam için teklif yapmışlardı. Ancak her sporcu gibi ben de hedeflerimin peşinde koşmak istedim ve ekonomik olarak iyi bir teklif yapan Lahti’yle anlaştım. Kaza her şeyi altüst etti. Tüm birikimimi cenaze için harcadım ve işsiz kaldım. Tam bu esnada Akhisar bir kez daha imdadıma yetişti. Kendimi evime dönmüş hissediyorum. Bu sezonu da zamansız kaybettiğim anneme ve babama adıyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı