Ege Haberleri

  Akay’dan faturalı yanıt

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  13.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın seçimden önce tüm seçmene PTT aracılığıyla mektup gönderip, bunun için 720 bin lira ödediğini, bu paranın nereden karşılandığını sordu.

  Günay’ın bu soruya verdiği yanıtta paranın arkadaşları tarafından ödendiğini belirttiğini dile getirerek, “Bu arkadaşlar kimler? Yüzde 52’lik indirim nasıl yapıldı” dedi.

  Ak Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, il başkan yardımcıları, Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Kenan Çakar ile İzmir İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Nazmi Kalyoncu’nun katıldığı, Kordon Otel’de düzenlenen toplantıda, PTT’ye ödediği 720 bin liralık faturayı göstererek, “25 Mayıs tarihinde mektupları dağıttık. Ödemesi 2 Haziran’da yapıldı. Seçimi koordine eden Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) yaptığı bir faaliyetti. SKM’nin görevlendirdiği mali komite bu çalışmaları ve ödemeleri yaptı. Başarılı bir seçim atmosferi geçirdik. Genel Merkez’in seçim çalışmaları nedeniyle gönderdiği para, parti gönüldaşlarının partiye yapmış olduğu bağışlar ve milletvekili adaylarının bağışlarıyla karşıladık” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı