Ege Haberleri

  AK-TUR, aldığı parayı ödeyecek

  AK-TUR, aldığı parayı ödeyecek
  03.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Datça’da kilometrelerce uzunluktaki halka açık sahil şeridinin kenarına kurulu AK-TUR Tatil Sitesi’nde yanlış hesap Tüketici Hakem Heyeti’nden döndü.

  MUĞLA’nın Datça İlçesi’ndeki AK-TUR Tatil Sitesi’nde, 31 Ağustos’ta yönetim kurulu kararı ile başlanan girişlerden ücret alınması uygulaması, Hürriyet Ege’nin manşetine taşıdığı haberi üzerine sona ererken, son darbe de Datça Tüketici Hakem Heyeti’nden geldi.
  Ücretli giriş uygulaması kaldırıldıktan sonra, daha önce ücret ödeyen Bingöl Etisoy’un Datça Tüketici Hakem Heyeti’ne yaptığı başvuru değerlendirilerek, sonuçlandırıldı.

  Heyetten karar

  Kaymakamlık, Belediye, Tüketici Hakları Derneği, Ticaret Odası ve Esnaf Odaları ile Baro temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan heyet, Etisoy’un şikayeti üzerine AK-TUR yönetiminden savunma istedi. Ancak, AK-TUR yönetimi, bu isteği karşılamadı. Heyet bunun üzerine yaptığı toplantıda, AK-TUR’un siteye giren vatandaşlardan giriş ücreti almasını haksız bularak, vatandaştan alınan paranın iadesine karar verdi. Karar, heyet tarafından Datça Kaymakamlığı’na da bildirildi. Vatandaşların, yanlarında getirecekleri AK- TUR’un kestiği fişlerle paralarını geri alabilecekleri ifade edildi.

  Ayıplı hizmet

  Tüketici Hakları Derneği Datça Şube Başkanı Orhan Keskinsoy, “Bu bir ayıplı hizmetti. Yasada karşılığı olmayan bir para alınmıştır. Bu kararımız benzer uygulamalara örnek teşkil edecektir. Olayı kamuoyu gündemine taşıyanları kutluyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı