Ege Haberleri

  AK Partili gençlerden İhsanoğlu'na hediye

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  02.08.2014 - 01:12 | Son Güncelleme:

  AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanlığı, CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu'na İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy'un Safahat isimli eserini gönderdi.

  PTT Manisa İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan'a İlçe Gençlik Kolları Başkanları da destek verdi. Başkan Halil Özkan, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İstiklal Marşı'nı bilmediğini ileri sürerek İstiklal Marşı'nı bilmeyenin istikbalden söz etmeye hakkının da olmadığını söyledi.

  Ramazan bayramı arifesinde Edirne Kapı Şehitliği'ni ve İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un mezarını ziyaret eden İhsanoğlu'nun ziyarette İstiklal Marşı'nın bir kıtasını okuduktan sonra "Çanakkale şehitleri şiirinden herhalde" dediğini ifade eden Özkan, "Ne acıdır ki, 'babam Akif'in arkadaşıydı' diyen İhsanoğu, ilkokulda okuyan öğrencilerin bile ezbere bildiği İstiklal Marşımızı bilmediğini apaçık ortaya koymuştur. Oysaki İstiklal Marşı, aynen bayrağımız gibi bağımsızlığımızın bir sembolüdür" dedi.

  Özkan, sözlerine şöyle devam etti:

  "Bugüne kadar yapılan tüm kamuoyu anketlerinde İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin mümkün olmadığı görülse de, cumhurbaşkanlığı gibi ulvi bir makama MHP ve CHP'nin çatı adayı olarak gösterilen İhsanoğlu, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında İstiklal Marşımız okunduğu zaman 'bu şiir de çok güzel bir şiirmiş' derse buna asla şaşırmamak gerekir. İlkokul çocuklarının bile ezbere bildiği İstiklal Marşı'nı İhsanoğlu'na öğretebilmeyi ve Mehmet Akif Ersoy'u tanıtmayı bir borç olarak kabul eden biz Manisa AK Partili gençler, İstiklal Marşımızı ve Safahat isimli eseri kargo yoluyla kendisine gönderiyoruz."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı