Ege Haberleri

  Ak Partili Doğan'dan Kocaoğluna sert eleştiri

  Yüksel BALC I / ÖDEMİŞ
  25.12.2014 - 11:12 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu Ödemiş ilçesine haksızlık yapmakla suçladı. Doğan, "İzmir Büyükşehir Belediyesi ayrımcılık yapıyor. Ödemiş Belediyesi'ne çöp toplama dışında bir yetki vermeyen büyükşehir belediyesi, sadece dev LED ekranlar koyuyor. Yolların hali ortada" dedi.

  Her ay kentin bir ilçesinde meclis üyeleriyle birlikte toplanıp gündeme ilişkin konuları değerlendirmek üzere bir araya gelme kararı alan AK Partili meclis üyeleri ilk toplantılarını Ödemiş'te gerçekleştirdi. İlçede bir süre dolaşıp vatandaşların sorunlarını dinleyen AK Partili heyet ardından Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem'i makamında ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu aktaran Başkan Badem ise, "Bu toplantıların gerçekten yararlı olduğunu düşünüyorum."dedi.
  Ödemiş'in kuruluşunun Atatürk'ün doğumu olan 1881 yılına dayandığını ve patates ile köftesinin dışında meyve fidancılığı ile süs bitkisi konusunda da önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Bilal Doğan, "Ödemiş efsane başkanı Mahmut Badem'in başarılı çalışmalarıyla umuyorum hak ettiği yere gelecektir. Başkanımızın arı gibi çalıştığını görüyoruz. Bu gidişle İzmir'in hemen yanı başında yeni bir il doğacak gibi gözüküyor" diye konuştu.

  "AK PARTİLİ BELEDİYELERE HAKSIZLIK YAPILIYOR"
  Büyükşehir Belediyesi'nin Ödemiş'e gereken önemi vermediğine de değinen Doğan, "Sayın Kocaoğlu yatırımlar ve hizmetler anlamında AK Partili belediyelere ayrımcılık ve haksızlık yapıyor. Siz Büyükşehir Belediye Başkanısınız ve her belediyeye eşit davranmak zorundasınız. CHP'li belediyelere hangi hizmetleri yaptıysa AK Partili belediyelere de aynısının yapılmasını istiyoruz" dedi. Ödemiş Belediyesi'nin sorumluluk alanının son yasayla 60 kat büyüdüğünü ve köy denilen mahalle sayısının 99'a çıktığını ancak bütçeden hala aynı payı aldığını da hatırlatan Doğan, "Başkan Kocaoğlu'nun son dönemlerde AK Partili belediyelere yaptığı tek icraat ilçelere büyük LED ekranlı televizyonlar kurup yaptıklarını anlatması. Ödemiş'e çöp toplama dışında hizmet verilmiyor. Nezaketinden efe yapısından dolayı başkanımız önceki dönemden aldığı yüklü miktardaki borçlardan bahsetmiyor ama Başkanımız Mahmut Badem'in şikayet etmek yerine ilçeye yeni projeler kazandırarak, çok ciddi değişim ve dönüşüm başlatacağına yürekten inanıyorum" diye konuştu. İzmir'deki su kayıp kaçak oranlarının yüksekliğinden ve İZSU'nun Temmuz ayı itibariyle suya yaptığı yüzde 10'luk zamdan da şikayetçi olan Doğan, kasası ağzına kadar para dolu olan İZSU'nun vatandaşlara temiz ve sağlıklı su içirmek yerine sürekli zam yaptığını ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı