Ege Haberleri

  Ak Partili Çakar'dan Kordon eleştirisi

  İZMİR, (DHA)
  07.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Kenan Çakar, Birinci Kordon'un taşıt trafiğine kapatılmasını eleştirdi.

  Birinci Kordon'da 1 Temmuz'dan itibaren 09.00 ile 24.00 saatleri arasında uygulanan araç giriş yasağını değerlendiren Çakar, bunun Kordon sakinleri ve esnafı açısından eziyete dönüştüğünü söyledi. Çakar, “Bu yasak sonucu Kordon esnafı, iş yerlerinin günlük ihtiyaçlarını göremez hale geldi. Kordon'da yaşayan İzmirliler ise evlerine ulaşamaz duruma geldi. İzmir'in kalbinin attığı kordon boyu ise adeta hayalet şehre döndü” diye konuştu.

  Kordon'a gezmeye, eğlenmeye gelen İzmirliler ‘in artan İkinci Kordon trafiğinden bıktığını, otomobillerini park edecek yer bulamadığından buraya gitmekten vazgeçip, başka dinlenme ve eğlence mekanlarına gitmek zorunda kaldıklarını öne süren Çakar, “Zaten cezalar ve kapatmalarla zor günler geçiren Kordon ve Alsancak esnafını iyice zor soktular” dedi.

  Birinci Kordon'un trafiğe kapatılması sonucu, Cumhuriyet Bulvarı'nda artan araç trafiğinin bu bölgede aşırı sıkışıklığa neden olduğunu dile getiren Çakar, “Yoğun trafik ise İzmirliyi canından bezdirme noktasına getirmiştir. Kordon araç giriş yasağı eski uygulamasında olduğu gibi akşam saatleri olarak yeniden düzenlenmelidir” dedi. Saat 19.00 ile 24.00 arası olarak düzenlenmesiyle sorunun kısmen de olsa çözüleceğini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı