Ege Haberleri

  AK PARTİLİ AKAY ''Sabrımızı zorlamayın''

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  05.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Erol Körüklü, yönetim kurulunu Balçova Termal Tesisleri’nde açıkladı. İl Başkanı Ömer Cihat Akay, eylemlerde ilçe başkanlıklarının yakıldığını hatırlatarak, partililerden sabır istedi, şunları söyledi:

  “Bir çapulcu güruhuna İzmir’i teslim etmemek lazım. Bu güruhu sokağa döken zihniyetin, şapkasını önüne koyarak düşünmesi lazım. Bunu yapanlar veya yaptıranlar yargı önünde hesabını verecektir. Sabır ve sinir katsayımızı zorlamasınlar. Bize yakışan, bir şekilde sabrımızı muhafaza etmek. Kimseyle bir husumetimiz yok. 13- 14 yaşındaki çocukları okullarından alarak meydanlara götürerek, çocukların eline kesici alet vererek demokratik hak aradıklarını zannedenler ve onları değişik yollara saptırmak isteyenlere fırsat verilmemeli.”

  Akay, İzmir Valisi Mustafa Toprak’ı da göreve davet ederek, şöyle konuştu:

  “Taşeron eleman kullandırıp da çapulcu grubuyla parti teşkilatlarına, masum insanların işyerlerine, başörtülülerin tacizine kadar varınca bu işe ‘dur’ diyen çıkacaktır. Bunu valimizden bekliyoruz. Ben bu iktidarı beğenmiyorum diyerek, insanlara zarar vermek, kusura bakmayın bu hakkı kimse kullandırmaz.”

  Yarın seçim olsa

  Akay, gösterilerin nedeninin ağaç ve çevre duyarlılığından değil, faiz politikasından kaynaklandığını, lobilerin destek verdiğini öne sürerek şöyle dedi:

  “14 Mayıs’ta IMF’ye son taksidimizi ödedik. 29 Mayıs’ta İstanbul’da üçüncü boğaz köprüsünün temeli atıldı. 15 gün önce de üçüncü havalimanının temeli atıldı. Bu güzel olumlu gelişmelerin yanında 28 Şubat’ta gördüğümüz filmleri vizyona koymaya başladılar. Refahyol, Türk ekonomisinde bir devrim yaratmış, havuz sistemini oluşturmuştu. Kamu bankaları birbirlerinin ihtiyacı olduğu zaman havuzdan parayı alacaktı. Bu birilerini rahatsız etti. Türkiye’de ‘demokrasi elden gidiyor’ diyen insanların Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’ne 131 milyar dolar zararları olduğu söyleniyor. Üç tane çok masum ağaç kesme olayıyla başlayan meselenin ardında bunun yattığını, faiz politikasındaki yeni uygulamalar olduğunu görmemiz lazım. Bu ülkede hükümet vardır, yarın seçim yapılsa yüzde 50’den çok fazla oy alacak iktidar vardır.”

  Partililerden morallerini bozmamasını isteyen Akay, sosyal medya uyarısında da bulunarak, “Attığımız twitlerde insanları tahrik edecek mesajlardan kaçınalım, hatta twit atmayalım. Gaza getirmeyelim, sakin bir üslupla değerlendirme yapalım” dedi.

  Milletvekili İlknur Denizli de safların sıklaştırılmasına gerektiğini savundu.

  Karabağlar yönetimi

  Körüklü başkanlığındaki yönetim; Ahmet Öziri, Muhammet Ahmet Tatar, Hasan Erdoğan, Mehmet Tunç, Seher Saadet Kansızoğlu, Gamze Suznak Kızılırmak, Bünyamin Demir, Ahmet Demirci, Tunay Bingöl, Nedim Mutlu, Burak Akay, Ramazan Süngü, Selim Seymenoğlu, Selçuk Kaymaz, Gülseren Yıldırım, Pınar Sevim, Pınar Şemskavak, Aynur Yıldırım, Nedim Topaloğlu, Mehmet Özdaş, Murat Bozkurt, Tuncay Uzun, Ömer Kemerkaya, Letif Ekan, Sinan Hayrettin Kam, İlknur Bilici, Mustafa Helvacı, Emin Alkan, Hasan Özkaya’dan oluştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı