Ege Haberleri

  AK Parti kurucuları: İzmir’de bırakın iktidar olmayı üçüncü kümedeyiz

  İZMİR, (DHA)
  21.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti’nin İzmir kurucuları, İl Başkanı Ömer Cihat Akay ve yardımcılarını kahvaltılı toplantıya davet etti.

  Kurucular, Bayraklı’daki Sultan Çiftliği’nde gerçekleşen kahvaltının ardından sert eleştirilerde bulundu. Konyalılar Birlikleri Federasyonu Mehmet Aydoğan, partiyi kurarken herkesin öcü görmüş gibi kaçtığını belirterek, “Kimsenin olmadığı dönemde biz partiyi kurduk” dedi.

  Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tahsin Güzel, vefasızlıktan yakınarak şöyle konuştu: “Gelmiş geçmiş tüm parti yöneticilerinden şikayetçiyim. Ortada vefasızlık var. Ben hem partiliyim hem de tek başıma muhalefetim. Kendimize iktidar partisinin mensuplarıyız diyoruz ama kendimizi avutuyoruz. Biz İzmir’de hiçbir zaman iktidar partisi olamadık. İzmir’de bırakın iktidar olmayı, üçüncü kümede top koşturuyoruz. Bizim partimiz hiçbir zaman İzmir’de tanınmamıştır, il başkanları da ilçe başkanı arkadaşları hiç görmemiştir veya görse de yolunu değiştirmiştir. Biz de maalesef hala takım oyunu mevcut değil. Buradaki sözlerimden kimse alınmasın ama gerçekler böyle.”

  Arayıp sormadılar

  Kestanepazarı Vakfı Başkanı Hasan Dayhan, “Partiyi kurduktan sonra bir daha bizi ne il başkanları ne milletvekilleri arayıp sordu. Mübarekler bir gelin, ‘Ne yapıyorsunuz’ diye bir sorun. Ama yok. Bizim her zaman yanımızda olan Milli Eğitim Müdürü Rağip Üye’yi burada tutamadık. Bu konuda herkese ulaştık ama il başkanı ve yöneticilerine ulaşamadık. Derdimizi bir türlü anlatamadık” dedi.

  CUMA FIRÇASI YEDİK

  İl Başkanı Ömer Cihat Akay ise eleştirileri gülümseyerek dinledi ve söz sırası ona geldiğinde “Cuma fırçası yedik” diye espri yaptı. Akay, Hz. Ömer’in adaletiyle ilgili bir hikaye anlatarak, gerilen ortamı yumuşattı ve parti kurucusu olmayı çok istediğini ancak o günün şartlarında değişik sebeplerden dolayı buna izin verilmediğini söyledi. Ömer Cihat Akay, “Telefonum 24 saat açık. Aradığınızda açamasam bile sonra mutlaka dönerim. Sizlerin yanınızda olduğumuzu bilin. Bu görevi makam-mevki kazanmak için yapmıyorum. Oturduğum koltuğa bir şeyler verebilirsem mutlu olurum. Telaşımız çok. Göreve gelir gelmez kucağımızda seçim bulduk. Ardından da delege seçimleri ve kongreler başladı. Bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı