Ege Haberleri

  AK Parti Karşıyaka yenilendi

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı’na atanan Kerem Ali Sürekli, 30 kişilik yönetimini Bostanlı Vilayetler Evi’nde düzenlenen toplantıda tanıttı.

  AK Parti İzmir milletvekilleri Ali Aşlık, Aydın Şengül ve Hamza Dağ, İl Başkanı Ömer Cihat Akay, il ve ilçe yöneticileri katıldı. Eski İlçe Başkanı Tuncay Bozkurt ise gelmedi.

  Milletvekili Dağ, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerine yönelik operasyonun ardından hazırlanan iddianamenin “dürüstlük ve hizmet vesikası” olarak savunulamayacağını ileri sürerek, şöyle konuştu: “Herkes takkeyi önüne alıp, ‘Nerede hata yaptım. Kişi seçiminde mi, organizasyonda mı hata yaptım’ diye düşünmek zorunda. İzmir Büyükşehir’de 15 yıldır devam eden sosyal demokrat belediyeciliğin tarih karşısında yargılanmasını istiyordum. Şimdi hukukta yargılanıyor. AK Parti olarak bir tarafında olmadık. Hukuk bu ülkede 12 Eylül 2010’dan sonra tamamen bağımsız oldu.”

  Korku tohumu ekiyorlar

  Milletvekili Şengül ise CHP’nin İzmir’de kurtarıcı olarak operasyona sarıldığını, AK Parti için seçmene korku tohumları ektiğini öne sürerek, şunları söyledi: “CHP’nin İzmir’de baskı aracı olarak kullandığı korku tohumlarını yok etmemiz gerekiyor. ‘Bunlar gelirse sizin yaşam alanınıza müdahale eder’ diyorlar. Artık İzmir bunu yutmuyor, hizmet istiyor. Seferihisar’ın ‘yavaş şehir’ sloganını Büyükşehir Belediyesi de alsın. Çünkü büyüme, ilerleme yavaşladı. Operasyonu kurtarıcı olarak görüp ona sarılıyorlar.”

  Sohbetle çözeceğiz

  İlçe Başkanı Sürekli, Karşıyaka’da partiye karşı algı sorunu yaşandığını belirterek, çözüm için esnaf ziyaretleri yapacaklarını, dikey konutlarda ev sohbetleri gerçekleştireceklerini kaydetti. Kerem Ali Sürekli, “İnşallah 2014’te AK Parti, Karşıyaka ve Büyükşehir’de yerelde iktidarda olacak. Sloganımız, Büyükşehir’in yolu Karşıyaka’dan geçer. Seçimde alınan oylar ortada ama onlar geçmişte kaldı. Gelecekte farklı rakamlar olacak. Bu hafta içinde sahaya iniyoruz” diye konuştu.
  İl Başkanı Ömer Cihat Akay da, “Yiğit düştüğü yerden kalkar derler. Biz inanıyoruz ki Karşıyaka düştüğü yerden kalkacaktır” dedi.

  TEVFİK ENSARİ’NİN OĞLU HAMZA RÜSTEM’İN TORUNU

  AK Parti eski İzmir Milletvekili Tevfik Ensari’nin oğlu Münir Ensari, DP Karşıyaka eski İlçe Başkanı Ömer Beydeş, İzmir’in ünlü fotoğrafçılarından Hamza Rüstem’in torunu Mustafa Rüstem’in de yer aldığı 30 kişilik yönetimdeki diğer isimler şöyle: Kadir Telli, Abdülkadir Özbay, Ayşe Melis Değirmencioğlu, Cemal Sülo, Cemil Bağatur, Cemil Güneşyüz, Emre Aytar, Ersin Güngör, Fatih Bayındır, Fatih Ertürkmen, Hakan Düzovalılar, Hakan Özkan, Havva Handan İşcan, İlhan Küçlü, Mehmet Özer, Merih Özgen, Mesut Güldoğan, Musa Turan, Nagihan Mirza, Necla Çiçek, Oğuz Calp, Rabia Derya, Saliha Tekin, Tanfer Kemerli, Temel Şen, Yeşim Demirali.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı