Ege Haberleri

  AK Parti’de Taştan yönetimden ayrıldı

  Hürriyet Haber
  27.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti’nin İzmir’deki kurucularından, 5.5 yıl yönetimlerde görev alan işadamı Rahmi Taştan, 2007 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı oldu, ancak listeye giremedi.

  Seçim sonrası aktif siyasetten çekilen Taştan, dört yıl aradan sonra İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın yönetimiyle döndü. Ancak Taştan’ın bu yönetimde yer almak istemediği ve istifasını genel merkeze sözlü bildirdiği öğrenildi. Taştan’ın yönetime girdiğini gazetelerden öğrenmesi, Akay’ın kendisini hiçbir toplantıya davet etmemesinin onu yol ayrımına getirdiği öne sürüldü. Akay, yedek yönetim kurulu listesini kamuoyuna açıklamadığı için önümüzdeki günlerde istifasını yazılı olarak vermesi beklenen Taştan’ın yerine kimin geleceği bilinmiyor.
  Kemalpaşa gönderildi
  AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Şener Yaşar ve yönetimine, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) kararıyla işten el çektirildi. Gerekçe olarak, “Uyumsuzluk, partiyi kamuoyunda küçük düşürme” gösterildi. Tüzüğüne göre görevden alınmadan daha ağır olan ve partililere bir daha görev verilmediği ileri sürülen bu durum karşısında Yaşar ve yönetimi, eski tarihli istifa dilekçesini göstererek, “İşten el çektirilmedik biz istifa ettik” dedi.
  MHP kökenli Yaşar, eski İl Başkanı Ömür Kabak ile ters düşmüş, onun hazırladığı rapor sonrası iki kez istifası istemişti. İstifa etmeyen Yaşar’a karşı muhalifler ilçede alternatif yönetim oluşturmuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı