Ege Haberleri

  AK Parti’de otobüs parası krizi büyüyor

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  07.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen 4 Haziran’daki Gündoğdu Mitingi için Çelebi Turizm’den 2 bin 400 otobüs kiraladı.

  Firmanın sahibi Emin Çelebi, 375 bin liralık ücretin 146 bin lirası dört aydır ödenmeyince, Erdoğan’a mektup yazdı.

  İspat etsin vereyim

  İl Başkanı Ömer Cihat Akay, miting için çeşitli firmalardan kiralanan otobüsler için 1.2 milyon lira ödendiğini, Çelebi Turizm’in 146 bin lirasını, yaptığı ring seferlerini kanıtlayamadıkları için kestiklerini belirterek, şunları söyledi:

  “O gün 3 bin araç kaldırdım, 1.2 milyon lira ödedim. Çelebi Turizm, Buca’dan Gündoğdu Meydanı’na birkaç kez ring yaptığını söylüyor.  Ancak bunu kanıtlayamıyor. Bunu araştırıyorum. Göstersin, ispat etsin vereyim. Böyle bir alacağının olabilmesi için ispat etmesi lazım. 1.2 milyon lirayı ödedim de 146 bin lirayı mı ödeyemeyeceğim? Ben dokuz aydır temel atma törenleri de dahil sürekli böyle etkinlikler yapıyorum. Kimin alacağı kaldı bizde?”  Firma sahibi Emin Çelebi ise, borcun ringlerle ilgili olmadığını öne sürerek, şöyle konuştu:

  Paraları olmadığı için

  “Bu araçlar mazot yakıyor. Şoförle gidip geliyor. Ring parasını kesemez. Paraları olmadığı için kıvırmaya çalışıyorlar. Hakkımı mahkemede arayacağım. Elimde sözleşmelerim var. Dört aydır ödeme yapmadılar. Dün de görüşmeye gittik bizi kabul etmediler. 2007 yılından beri AK Parti ile çalışıyorum. İlk kez sorun yaşadım. Partinin yara almasını istemiyorum. Çünkü Akay’dan daha çok AK Partili’yim.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı