Ege Haberleri

  AK Parti Datça'da Cennet dönemi

  Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla), (DHA)
  09.12.2014 - 01:05 | Son Güncelleme:

  AK Parti Datça İlçe Teşkilatı'nın tek listeyle gidilen kongresinde Mehmet Cennet delegelerden 165'inin oyunu alarak başkanlığa seçildi.

  AK Parti Datça İlçe Teşkilatı 5. Olağan Genel Kurulu bugün Ecevit Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kongrede, mevcut başkan Ahmet Sedat Deniz tekrar aday olmadı. Mehmet Cennet'in tek listesiyle gidilen kongreyi, CHP'li belediye Başkanı Şener Tokcan ve CHP'li belediye meclis üyesi Gökhan Sağır'ın da izleyici olarak katıldığı genel kurulda AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, özellikle sahil şehirlerinde 13 yıldır partisi aleyhinde kara propagandaların yapıldığını belirtip, "AK Parti, tüm özgürlükleri savunan partidir. Biz milletin ne yediği ne içtiği ile değil, biz milletin derdi ile ilgileniyoruz" dedi.


  "ARAMIZDA ALKOL ALAN ARKADAŞLAR DA VAR"
  AK Parti kurulduğunda milleti korkutanların, halen bu korkutmaya devam ettiklerini söyleyen İl Başkanı Öztürk, "Datça'ya Ramazan ayında geldim, o korkutmanın halen devam ettiğini gördüm. AK Parti'nin alkolle uğraştığını, sahilde alkol içilmeyeceğini 13 yıldan beri ısrarla söylemeye devam eden bir zihniyet var. Maalesef Ege Bölgesi'nde biz bunu kaldıramadık. 13 yıldan beri, 'AK Parti sizi denize sokmayacak', 'AK Parti sizin içkinize, özgürlüklerinize karışacak' diye yalanlar söylemeye devam ediyorlar. AK Parti özgürlüklerin partisidir. AK Parti milletin partisidir. İçimizde alkol alan da var. AK Parti, tüm özgürlükleri savunan partidir. Biz milletin ne yediği ne içtiği ile değil, biz milletin derdi ile ilgileniyoruz. Biz özgürlükleri sonuna kadar savunan partiyiz. Kimin bu konuda sıkıntısı varsa buyursun gelsin, elimizden geleni yaparız. Bizlerde bu sahilleri kullanıyoruz. Bizler de bu sahillerin çocuklarıyız" diye konuştu.
  Konuşmaların ardından sandık başına gidildi. 416 delegeden 167'si oy kullandı. Oyların 165'ini alan Cennet başkanlığa seçildi. Sandıktan iki oy geçersiz çıktı. Cennet'in başkanlığındaki yeni yönetim kurulu; Umut Akyel, Fatih Kanan, Yahya Kandemir, Levent Eruyandı, Erkan Özhan, Merter Özcan, İsa Şahin, Kemal Kaya, Yılmaz Göçer, Rahmiye Bal, Sema Ören, Birol Uşaklı, Ertuğrul Çetin, Süleyman Bayar, Mustafa Kara, Recep Kurt, Mehmet Yılmaz Kuzucuoğlu, Osman Teke ve Ergün Yapıcı'dan oluştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı