Ege Haberleri

  Aile İşletmeleri Derneği 1 yaşında

  Hürriyet Haber
  24.09.2013 - 01:30 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE’deki aile işletmelerini bir çatı altında toplayarak ailelere, işletmelere, gelecek nesillere ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması amacıyla yola çıkan TAİDER ilk yılını tamamladı.

  Geçen yıl 40 aile işletmesi ve üyesi ile kuruluşu gerçekleşen TAİDER, her geçen gün güçlenerek üye sayısı 80’e ulaştı. Aile İşletmeleri Derneği Başkanı Şerife İnci Eren, “Bu sürede TAİDER ailesini genişletebilmenin, ilgili konularda paylaşım, birliktelik ve farkındalığı artırıcı etkinlikleri gerçekleştirebilmenin sevincini yaşıyoruz” dedi.
  Eren, ayrıca, “Geçen bir yıl içinde yurtiçi ve dışında TAİDER olarak etkin bir program uyguladık. Açılış toplantısını takiben gelecek nesiller için çalıştaylar düzenlenmesinin yanı sıra İzmir, Bursa, Denizli ve İstanbul’da aile anayasasından aile içi iletişim ve çatışma çözümlerine, aile şirketlerinde devir teslim süreçlerinden aile ve iş çelişkisine bir seri toplantılar düzenlendi. Bu bir yıl içinde 23. Uluslararası Londra FBN Zirvesi’nde TAİDER’in üyeliğe kabul edilmesi ve bu uluslararası zirvede bir Türk ailesinin (İnci Ailesi) daha sunum yapmasının sevincini yaşadık” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı