Ege Haberleri

  Ağabey AK Parti'den, kardeşi CHP'den

  Murat GÜRKAN / NAZİLLİ
  27.02.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Nazilli İlçesi'nde, Hakan Çağlar Erürker ile kız kardeşi Ferda Çağlar Erkut, farklı partilerden milletvekili aday adayı oldu. Erürken, farklı partilerden aday olmalarının demokratik seçimleri olduğunu belirtip, "Herkesin tercihine saygı duyuyorum" dedi.

  7 Haziran'da yapılacak genel seçimler yaklaşırken, milletvekilliği için aday olacaklar da mensubu oldukları siyasi partilere aday adaylığı başvurularını sürdürüyor. Siyasi areneda adaylık heyecanı giderek artarken renkli ve ilginç tablolarda ortaya çıkmaya başladı. Avrupa Bakanlığı uzmanı olan ve annesinin soyadını alan Hakan Çağlar Erürker Ak Parti'den kız kardeşi Ferda Çağlar Erkut ise CHP'den aday adayı oldu. Hakan Çağlar Erürker, Ak Parti Nazilli İlçe Başkanlığı'nda düzenlediği basın açıklamasıyla aday adaylığını duyurdu. Toplantıda, basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Erürker, kız kardeşiyle birlikte farklı partilerden aday olmalarının demokratik seçimleri olduğunu söyledi. Erürker, "Bu tercih herkesin kendi seçimidir. Aynı aileden ancak farklı partilerden de olabiliriz. Herkesin tercihine saygı duyuyorum. Bu konuda annemin de fikrini aldım. Kardeşimle kırgınız ancak bu kırgınlığımızın adaylıkla hiçbir ilgisi yok" dedi.

  Geçen 30 Mart'taki yerel seçimlerde CHP'den Nazilli Belediye Başkan adayı olan ancak seçilemeyen Ferda Çağlar Erkut'un ise önümüzdeki günlerde CHP İlçe binasında aday adaylığını düzenleyeceği basın toplantısıyla duyuracağı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı