Ege Haberleri

  Adıyaman’da bin kişiye iş

  Hürriyet Haber
  21.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmirli firma Üniteks, sosyal sorumluluk hedefiyle yola çıktı, Adıyaman’da bin kişiye istihdam yarattı.Tekstil sektöründe Türkiye’nin en büyük ikinci ihracatçısı konumundaki firma, fason iş yaptırdığı Adıyamanlı sanayicilerle deneyimlerini paylaştı.

  Adıyaman Tekstil Hazır Giyim Kümelenme Derneği (ATEKS) tarafından düzenlenen toplantıya katılan Üniteks Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, sosyal sorumluluk hedefiyle yola çıktıklarını ve Adıyaman’da bin kişiye istihdam yarattıklarını söyledi. Adıyaman’da 5 yıldır fason üretim yaptıklarını belirten Ünsal, “Adıyaman’a ilk defa 1998 yılında, EGS’nin düzenlediği bir iş gezisi nedeniyle geldik. O dönemde birkaç fason üretim denemesi yaptık. Fakat aldığımız sonuçlar bizi üretime ara vermek zorunda bıraktı. Biz sosyal sorumluluk anlayışı içinde doğu bölgesinde yatırım yapmak istiyorduk. 2005 yılında, kendi teknik ve kalite ekiplerimizi Adıyaman’a gönderdik ve 5 yıl boyunca dikim ve kalite sürecini yakından izledik” diye konuştu.

  HEDEF 1 MİLYON PARÇA

  Adıyaman’da kurdukları alım ve organizasyon ofisiyle, bölgeye verdikleri sürekli eğitim, düzenli sipariş ve aktardıkları teknik bilgi birikimlerinin, bölgenin sosyal ekonomik gelişimine olumlu etki yaptığına dikkat çeken Serhan Ünsal, Uniteks’in, 2010 yılı itibariyle başta Adıyaman olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki en büyük işveren ve bölgesel sosyal başarıyı getiren firma konumuna ulaştığını vurguladı. Adıyaman’da 800 bin adet olan fason üretim parçasını bir milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirten Serhan Ünsal, istihdam yaratmanın yanında konunun sosyal boyutunun da önemli olduğunu vurguladı. Toplantıda konuşan Adıyaman Tekstil Hazır Giyim Kümelenme Derneği (ATEKS) Başkanı İsmet Açıkgöz de, Adıyaman’daki fabrikalarda istihdam edilen kişilerin yüzde 60’ının tekstil ve konfeksiyon sektöründe olduğunu belirtti.

  RAKAMLARLA ÜNİTEKS

  Üniteks, Türkiye’de aylık 3 milyon, Mısır’da ise 750 bin adet olmak üzere, aylık toplam 3.750.000 adetlik konfeksiyon ihracatı ile Türkiye’deki en büyük 3 ihracatçı firmadan birisi konumunda. Yıllık cirosu 225 milyon liraya ulaşan Üniteks, 2004 yılından beri Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı