Ege Haberleri

  Adalet istiyoruz

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  18.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın İzmir’de “Metroyu yapamıyorlarsa biz yardım edelim” yönündeki açıklaması, CHP’den tepki gördü İl Başkanı Bulgun, “Yardım değil biz hakkımızı istiyoruz” dedi.

  İZMİR’de iktidar ile muhalefet arasındaki metro tartışması sürüyor. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın İzmir’de “Metroyu yapamıyorlarsa biz yardım edelim” yönündeki açıklaması, CHP’den tepki gördü.

  İki katını veriyor

  İzmir İl Başkanı Ekrem Bulgun, İzmir’in Hükümet’ten yardım değil hakkını istediğini söyledi. Bulgun, “Hükümet, İzmir’e ödediği vergilerin ancak yüzde 20’sini gönderirken Bursa’ya yüzde 50’sini, Kayseri’ye 1.5 katını, Sivas’a ise iki katını veriyor. Biz ödediğimiz vergilerin geri dönüşünde adalet istiyoruz. Üstelik fazlasını değil, hiç değilse Bursa kadar adalet istiyoruz” dedi.

  Hizmet göreviniz

  Devlet Bakanı Bağış’ın yol ve havalimanı yapmaları ile övündüğünü hatırlatarak, “Hükümetsin, tabi ki yapacaksın. Vatandaşa hizmet etmek görevin. Yol ve havaalanı yapmayacaklar da yalnız fiyaka mı yapacaklar? Bugün CHP’li belediyeler olmasa okullar eğitim veremeyecek, bunları bilmiyorlar mı? Belediyeler Milli Eğitim Bakanlığı mı? 1946 seçimlerini Demokrat Parti nasıl kazandı? ‘İsmet Paşa üç vagonlu beyaz tren ile yılda bir kere batıya, yılda bir kere de doğuya gidiyor’ diye propoganda yaptılar. ‘Halk eziyet çekiyor, İsmet Paşa lüks içinde’ diye halkı yanlış yönlendirdiler. Bunlar şimdi her yere uçaklarla, yatlarla gidiyorlar. Peşinde 20 tane araç beyefendi cuma namazına gidiyor” dedi.

  Bakanlar karşılanmaz

  CHP İl Başkanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu kendisini havalimanında karşılamayıp, programlarına katılmadığı için nezaketsizlikle suçlayan Devlet Bakanı Bağış için “Belediye başkanı, bakanları karşılamaz. Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nı karşılar. AB konusunda başmüzarekereciymiş, ne olursa olsun” dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı