Ege Haberleri

  ADALET BAKANI:Suçun zamanlaması olmaz

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  05.05.2011 - 21:38 | Son Güncelleme:

  İZMİR Menemen’de bir dizi açılış törenine katılan Adalet Bakanı Ahmet Kahraman, gazetecilerin, Büyükşehir, Karabağlar ve Kuşadası belediyelerindeki aramalarla ilgili sorusu üzerine, yargının kendi süreci içerisinde soruşturmasını yürüttüğünü belirtti.

  Kahraman, yargının bağımsız olduğunu ifade etti, şöyle konuştu: “Benim Adalet Bakanı olarak veya başka bir yetkilinin buna müdahalesi söz konusu değildir. Biz de bilmiyoruz. Ne tür iddialar, ne tür deliller vardır. Arkadaşlarımız kendi mecrasında soruşturma başlattı. Sanıyorum incelemeler devam ediyor. Herhalde yakında sonucunu göreceğiz.”

  Bakan Kahraman, operasyonun zamanlamasına ilişkin eleştirilerin hatırlatılması üzerine de, “İşlenen suçun zamanı olmaz. Bir yerde olay, suç varsa ilgili merciler, makamlar ona müdahaleyle yükümlüdür. Olayın zamanını, suç işleme tarihini yargı belirlemiyor. Varsa, yargıya intikal etmişse elbette yargı gerekeni yapacaktır. Zamanlama konusunda yorum yapmak doğru olmaz kanaatindeyim” dedi.

  Büyükşehir Belediyesi’nin uzun süredir dinleme cihazlarıyla takip edildiği yönündeki iddialara ilişkin soruya ise Bakan Kahraman, “Yasalarımızda  biliyorsunuz bazı suçlarla ilgili izleme, dinleme, teknik takip dediğimiz  usullerle suçun ve suçluların takibi, delil toplanması mümkün. Bu katalog  suçlardan ise belki savcılık bu tür tedbirlere başvurmuştur. Onun içeriğini ben de bilmiyorum, sizin gibi dışındayım” yanıtını verdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı