Ege Haberleri

  Açıklama haksız ve vicdansızca

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  28.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İnönü Caddesi’ndeki düzenleme çalışmalarını üstlenen İZKA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Mimar Azat Yeşil, Başkan Kocaoğlu’nu yanıtladı, “Bizi iş yapmayan firma olarak lanse etmesi haksızlık ve vicdansızlık” dedi.

  İnönü Caddesi’ndeki işin 10 katı büyüklüğünde Ankara, Eskişehir ve İstanbul gibi kentlerde proje yürüttüklerine dikkat çeken Yeşil, şunları söyledi:
  “Fevzi Paşa ve Gazi bulvarlarıyla Basmane’yi de biz yaptık. Bunların hiçbirinde şikayet almadık. Aksine takdir topladık. Eskişehir’in kent düzenlemesini biz yapıyoruz. Burayı ziyaret eden 250-300 belediye başkanının övgüsünü alıyoruz. Burası İnönü’nün 5 katı. 60 milyon TL’lik bir proje. İnönü ise 16 milyon TL. Ankara’da Ortadoğu’nun en büyük parkı olan Harikalar Diyarı’nı yaptık. İş yapmayan firma olarak adlandırması başkanın, bizim hakkımızda hiçbir şey bilmediği anlamına geliyor.”

  30 Mart’ta teslim ederiz

  Akademik ve bilimsel olarak bu işin eğitimini aldıklarını aktaran Yeşil, belediyenin her gün yapılan işleri denetlediğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

  “İstedikleri bir şey oluyorsa hemen müdahale ediyoruz. Bir kusurumuz varsa söylerler, çözeriz. Bunu basınla kamuoyuna taşınması doğru değil. ‘Sözün bittiği’ yerdeyiz diyorsa, gereğini yapar. İzmir’de çalışmanın olmadığı dönemlerde bile büyük bir özveriye çalışıyoruz. İşi kısa sürede bitirme gayreti içerisindeyiz. Fakat metro çalışmalarının bitmemesi nedeniyle istasyon çıkışlarındaki bazı yerleri yapamıyoruz. İnönü savaş alanı olmuş, siyasi bir alan haline gelmiş.”
  Yeşil, projeyi 30 Mart’ta teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı