Ege Haberleri

  Abuzer Kadayıf galası yarın

  Hürriyet Haber
  24.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAŞROLLERİNİ Metin Akpınar, Talat Bulut ve Sibel Turnagöl'ün paylaştığı, ‘Abuzer Kadayıf’’ adlı filmin gala organizasyonunu üstlenen Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, gecenin geliriyle Manisa Kız Öğrenci Yurdu'nun yapımına başlayacak. Büyük Efes Oteli Convention Center'de yarın gala yapılacağını hatırlatan Vakıf Başkanı Erdem Giray, ‘‘10 milyon liradan satışa sunulacak biletlerden asgari 5 milyar lira bekliyoruz. Geliri Atatürkçü, çağdaş eğitim adına kullanacağız’’ dedi.

  GİRAY, yurdun tamamlanması için Vakıfbank Alsancak Şubesi 2018728 nolu hesaba bağış yapılmasını istedi, ‘‘Yapılan tüm bağışlar, bağış yapanların ödedikleri vergiden düşecek. Ayrıca yurt odalarına bağış yapanların adını da yaşatacağız’’ diye konuştu.

  GALADAN sonra yurt temelinin atılacağını söyleyen Giray, projenin 400 bin dolar olduğunu belirtti. 8 katlı yurdun her katında 16 öğrenci kalacağını söyleyen Giray, ‘‘Yurtta kalacak gençler için her türlü ihtiyaç düşünüldü. Yurtta kalmanın tek şartı ise Atatürkçü ve çağdaş düşünceyi benimsemiş olmak’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı