Ege Haberleri

  Abonman kalmalı

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TOPLU taşım kartlarının 5 Haziran'dan itibaren uygulamadan kalkma kararına, ANAP Konak İlçe Başkanı Bilal Doğan'dan tepki geldi. Kart kullanan 30 bin İzmirlinin Kentkart almak zorunda kalacağını belirten Doğan, dargelirli vatandaşları düşünmek gerektiğini söyledi.

  Ödenen para arttı

  DOĞAN, iş ve okula günde iki taşıt aktarmayla giden vatandaşın Kentkart kullanması halinde daha fazla para ödediğini hatırlattı. Ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşların her kuruşun hesabını yaptığını söyleyen Doğan, ‘‘Belediyenin bu kesimin hayatını kolaylaştırması gerekiyor’’ diye konuştu.

  Sabit fiyatlı Kentkart

  DOĞAN, belediyenin Kentkart şirketiyle sözleşmesine göre bu uygulamaya gittiğini de vurguladı, ‘‘Yasal açıdan böyle bir zorunluluk varsa, onun da formülü var. Aylık, sabit fiyatlı kentkart piyasaya çıkarabilirler. Özellikle, varoşlarda oturan vatandaşlar için her kuruş çok önemli’’ dedi. İZMİR, (DHA)

  Ulaşım artık % 50 pahalı

  ANAP Konak İlçe Başkanı Bilal Doğan, kendisine başvuran vatandaşların toplu taşım kartlarının kaldırılmamasını istediğini belirterek, ‘‘Aylık kart ve kentkart bedellerini karşılaştırdım. Kullanıma göre, dargelirliler açısından çok büyük farklar var’’ dedi. Doğan, toplu taşım kartı aylık kuponun (tam) 19 milyon 500 bin lira olduğunu vurgulayarak, kentkartla işine, uzun (250 bin TL) ve orta (225 bin TL) hat otobüslere binerek giden vatandaşın günde 950 bin lira gideri olduğunu söyledi. Ayda 28 milyon 500 liraya ulaşan bu bedelle dar gelirli ailelerin mağdur olacağını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı