Ege Haberleri

  95 kuruluştan başkana destek

  Hüsnü ALTINDİŞ / AYDIN, (DHA)
  12.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın’daki meslek ve sivil toplum kuruluşları, Başkan Çerçioğlu’nun, şehir planlaması ve büfelerin kaldırılması kararlarının arkasında olduğunu bildirdi.

  AYDIN’da 95 meslek ve sivil toplum kuruluşunun 250 temsilcisi belediye meclisi salonunda basın toplantısı düzenledi, CHP’li Başkan Özlem Çerçioğlu’na şehir planlaması ve büfelerin kaldırılmasına yönelik kararlarından dolayı tam destek verdi.
  Katılımçılar adına konuşan Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, belediyenin aldığı kararlara bazı büfe işletmecileriyle ikinci el telefon satıcılarının demokratik olmayan bir şekilde tepki gösterdiğini ve olay çıkardığını hatırlattı, şunları söyledi:
  Huzuru bozdurmayız
  “Aydın Belediyesi’nin kararlarına karşı yapılan ve kamuoyunu meşgul eden demokrasi ve hukuk dışı hak arama yöntemlerini tasvip etmiyoruz. Aydın’da yaşayan herkesin huzur ve güven ortamını bozacak faaliyetten kaçınması gerektiğini savunuyoruz. Aydın’da huzur ve güven ortamında yaşamsal zeminin oluşturulması için ilgili kişi, kurum ve kuruluşların üzerine düşeni yapmasını bekliyor, bizlerin de üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Belediyenin kamu yararına dönük doğru karar ve uygulamalarına destek vereceğimizi duyururuz.”
  Bize güç verdiniz
  Meslek ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Başkan Çerçioğlu da şu karşılığı verdi:
  “Bu kent hepimizin. Yaşadığımız güzel kentimize sahip çıkmak zorundayız. Ben ve 31 meclis üyemiz hukuk kuralları çerçevesinde kentimizi daha güzel bir hale getirmek için çalışıyoruz. Büfeler ve cep telefoncuları insanların huzurunu kaçırmaktalar. Kaldırımlarda yürüyemez duruma geldik. İnsanlarımızın huzuru için bu tür büfeleri kaldıracağız. Bu konuda çok kararlıyız. 31 meclis üyesi arkadaşım adına da söylüyorum. Bu uygulamalardan asla ve asla geri adım atmayacağız. Desteğiniz bize çok büyük güç verdi. Sizin desteğinizi yanımızda gördüğümüz sürece biz de yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı