Ege Haberleri

  9 Eylül'e görkemli final

  Mehmet KURT, İZMİR (DHA)
  12.09.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in düşman işgalinden kurtuluşunun 92’nci yıl dönümü nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ev sahipliğinde "9 Eylül Resepsiyonu" düzenlendi.

  İnciraltı Kent Ormanı’nda düzenlenen resepsiyonda Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve eşi Türkegül Kocaoğlu konukları karşıladı ve davetlilerle tek tek ilgilendi.

  9 Eylüle görkemli final

  Birsüredir aralarında soğuk rüzgarlar esen Vali Mustafa Toprak ve eşi Selime Toprak’ı, Başkan Kocaoğlu, eşi Türkegül Kocaoğlu ile karşıladı. Resepsiyona Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, ilçe belediye başkanları, iş dünyası temsilcileri ve gaziler katıldı.

  9 Eylüle görkemli final

  Resepsiyonda kısa bir konuşma yapan Başkan Kocaoğlu resepsiyonun yurtdışında olması nedeniyle 10 Eylül’e ertelendiği söyledi. Kocaoğlu bu yıl 1975 yılından beri yapılmayan "Zafer Yürüyüşü"nü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

  9 Eylüle görkemli final

  İzmir’in kurtuluşunun her geçen gün daha büyük bir heyecanla kutlandığına değinen Aziz Kocaoğlu "İzmirliler her zaman ve her koşulda, Ulu Önderimizin ilkelerini yaşatarak onun gösterdiği çağdaş medeniyet yolunda devam edeceklerdir. Biz gelecek kuşaklara bu ülkenin nasıl kurtulduğunu; 9 Eylüllerle, 29 Ekimlerle, 30 Ağustoslarla, 23 Nisanlarla, 19 Mayıslarla anlatmak, öğretmek durumundayız.

  9 Eylüle görkemli final

  Bu bugün bize, yarın çocuklarımıza, torunlarımıza düşen görevdir. Elbet hepimiz bir gün göçüp gideceğiz ama İzmir, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet bağımsız ve müreffeh yaşayacaktır" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı