GeriEge 9 ayda 55 kilo verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

9 ayda 55 kilo verdi

 9 ayda 55 kilo verdi

DÜNYAYI dolaşarak sokaklarda gitar çalıp şarkı söyleyen 35 yaşındaki Ozan Toprak Kalebaş, gittiği ülkelerin yemeklerinin de tadına doyamayınca 134 kiloya çıktı. Yedi yıl boyunca diyet yapmaya çalıştı, 10 kilo verirken 15 kilo geri aldı. Hareketleri kısıtlanan Kalebaş, merdivenleri çıkamaz hale gelince tüp mide ameliyatı oldu. Dokuz ayda 55 kilo vererek 79 kiloya düştü. Şimdi yerinde duramayan Kalebaş farklı ülkelerde ayak basmadık yer bırakmamaya kararlı.

9 ayda 55 kilo verdi

Bilgisayar programcısı olan Ozan Toprak Kalebaş, yazılım yerine tutkusu olan müziğin peşinden gitti. Dubai’de, Petersburg’da, Roma’da, Paris’te, Moskova’da elinde gitarıyla sokak müziği yaptı. Müziğini dinleyip para verenler sayesinde aç da kalmadı. İzmir’in Bornova İlçesi’nde Dedikodu Bar’da Ayarsız Band adlı müzik grubu ile alternatif rock müziği söyleyen Kalebaş, sahnenin bir köşesinde sadece şarkı söylemek yerine dans etmek de istedi, ancak 134 kilo olması nedeniyle vücudu buna izin vermedi. Dünyayı gezerken hareketlerinin kısıtlandığını, uçak yolcuğunun ızdıraba dönüştüğünü hissedince diyet yaptı, ancak istikrar sağlayamadı. Yedi yılda 10 kilo verdi 15 kilo aldı. Çareyi tüp mide ameliyatında buldu.

9 ayda 55 kilo verdiGenel Cerrah olan Prof. Dr. Ünal Aydın, İzmir Medikal Park Hastanesi’nde midenin yüzde 80’ini alarak tüp mide ameliyatı yaptı. Kalebaş, dokuz ayda 55 kilo vererek 134 kilodan 79 kiloya düştü. Bedenindeki ve zihnindeki değişimi şöyle anlattı:

"Dünya mutfakları beni bu hale getirdi ama obezlere hayat ızdırap. Merdiven çıkamıyordum, yere düşen anahtarımı alırken dengemi kaybedip yere düştüm. Sahnede şarkı söylerken bir köşede durup, hareket edemezdim, uçakta rahat değildim, lunaparkta emniyet sistemi kilolarımdan kapanmadığı için oyuncağa binemedim. 5X large beden tişörtler giymeye başlamıştım. Tüp mide ameliyatından sonra içinden bir ben daha çıktı. 55 kilo verdim. İlk 10 kiloyu anlamadım ama şimdi kuş gibiyim. Beni görenler tanıyamıyor, şok oluyorlar. Small beden tişörtler giyiyorum. Sahnede durmadan zıplıyorum, kendimi enerjik hissediyorum. Dünyanın her sokağında adım atmadığım yer kalmayacak. Bu iş beyinde bitiyor. Beslenme anlayışımı değiştirdim, artık düzenli yiyorum. Asitli içecekleri ağzıma sürmüyorum. Sanki yeniden doğmuş gibiyim."

9 ayda 55 kilo verdi"YENİ BİR YAŞAMA VE YENİ BİR FELSEFEYE KAVUŞTU"

Prof. Dr. Ünal Aydın, Kalebaş’ın enerji ve beslenme dengesini ayarlayabilmek için diyet yaptığını, ancak sonuç alamadığını belirterek, "Tüp mide ameliyatı yaptım. Midenin yüzde 80’ini aldım. Düzenli olarak kilo verdi. Yeni bir yaşama ve felsefeye kavuştu. Bu ameliyatın takibi dokuz ay sürüyor. Hastama psikologluk ve yaşam koçluğu da yaptım. Düzenli beslenmesi için çok ciddi eğitim verdim. Obezite ameliyatı, zihinsel ve imgesel değişimdir" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle