GeriEge 8. Kış Yüzme Maratonunun tarihi belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

8. Kış Yüzme Maratonunun tarihi belli oldu

8. Kış Yüzme Maratonunun tarihi belli oldu
refid:25476521 ilişkili resim dosyası

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, geleneksel olarak düzenlenen, Türkiye'nin ilk ve tek açık deniz kış yüzme maratonunun bu yıl 15 Şubat Cumartesi günü yapılacağı bildirildi.

Datça Kaymakamlığı, Datça Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi'nin öncülüğünde, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan maraton için katılım koşulları belirlendi.

Organizasyon komitesi adına bir açıklama yapan Levent Özberk, bu yıl 8 incisi gerçekleştirilecek olan yüzme maratonu için başvuruların web sitesi üzerinden alınacağını duyurdu.

Özberk, “Yüzme maratonu, 15 Şubat Cumartesi günü saat 12.00'de Kumluk Plajında yapılacak. Kumluk Plajı ile Fener adası arasındaki 5 kilometrelik uzun parkur ve Kumluk plajı ile Club Datça Tatil Köyünün iskelesi arasındaki 1,5 kilometrelik kısa parkurda yüzülecek” dedi. Yüzücülerin, yüzücü lisanslarını, lisansları yoksa Sağlık ocağından alınmış bir sağlık raporunu organizasyon komitesine ibra etmeleri gerektiğine dikkat çeken Özberk, “Yüzücüler el ya da ayak paleti gibi yüzmeye yardımcı bir aparat, şnorkel yada elbise olmaksızın, standart yüzücü gözlüğü ve mayo ile maratona katılabilir. Yarışmada para veya benzeri maddi ödüller olmayacaktır. Yüzme parkurunu tamamlayan her yüzücüye katılım sertifikası ve madalya ile ödüllendirilecektir. Parkuru bitiremeyenlere sadece katılım sertifikası verilecektir. Maratonda yaş kategorisi olacaktır. Yaş kategorisinde, yaş aralıkları uluslararası standartlara göre organizasyon komitesi tarafından karar verilecektir” diye konuştu.Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle