GeriEge 7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı açıldı

7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı açıldı

TÜRK kuyumculuk endüstrisinin Ege zirvesi niteliğindeki ’JEWEX 2016 7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı’, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve İzmir Ticaret Odası BaşkanI Ekrem Demirtaş’ın da katılımıyla açıldı. Altın biberondan emziğe kadar birçok ürünün bulunduğu fuar, 7 Şubat’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Sevgililer Günü öncesinde fuarın satışları artıracağı, ayrıca özel fiyat fırsatları sunulacağı belirtildi.

7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı açıldı

Türkiye’nin en büyük Avrupa’nın ise ikinci büyük fuar kompleksi Fuar İzmir Alanı, ürün bazında en değerli fuar olan ’JEWEX 2016 7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı’na ev sahipliği yapıyor. 80 katılımcı firmanın yer aldığı Kuyumculuk Fuarı’nın, Fuar İzmir D salonunda düzenlenen açılışına, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Ticaret Odası Başkan Ekrem Demirtaş, İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel, sponsor firma yetkilileri ve sektör temsilcileri katıldı. Her sektörde olduğu gibi kuyumculuk sektöründe de tasarımın katma değer yarattığına dikkat çeken Vali Toprak, "Fuar İzmir şu an Gelinlik ve Abiye Fuarı’na da ev sahipliği yapıyor. Aynı anda iki büyük fuarın yönetilmesi İzmir’in marka değer olmasında büyük rol oynuyor. Tasarım ürünleriyle ülkemizi dünya ihracatında belli noktalara getirmek istiyorsak, yeni çizgiler yaratmalıyız" dedi. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer de, mücevher modasına bir kez daha damgasını vuracak koleksiyonların, ilk kez İzmir Kuyumculuk Fuarı’nda vizyona çıktığını söyledi.

7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı açıldıTAKILAR BEĞENİ TOPLADI

Konuşmaların ardından programa katılan davetliler, açılışı yapılan fuardaki stantları gezdi. Takılar büyük beğeni topladı. Fuarda, altın ve pırlantalı takı, incili takı, yeşim takılar, değerli metal takı, renkli taşlı takı, antika takı, gümüş takı ve aksesuarları, moda takılar, pırlanta ve elmas, yarı değerli taş, mücevher saatler, kuyumculuk vitrin paketleme ve kutulama, kuyumculuk aletleri, kasa ve güvenlik gereçleri gibi tüm sektör paydaşları bir araya geldi. Sevgililer Günü öncesinde, fuarın satışları artıracağı, ayrıca özel fiyat fırsatları sunulacağı belirtildi.

7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı açıldı


ALTIN BİBERON VE EMZİK

Goldstore adlı firmanın sahibi Suat Özer, "Herkesin hediye olarak sunabildiği, bir bölümü altından olan emzik ve biberon ayrıca çocuklar için takılar da üretiyoruz. Son 3 yıldır, fuarlarda da sergiliyoruz ve yoğun ilgi görüyor. Yaklaşık 3 gram ile 13 gram arasında altın veya değerli taş kullanılarak yapılan emziğin fiyatı 500 lira ile bin 500 arasında değişiyor. Öte yandan bir kuyumcuda bulunabilecek 14 ayar takıların tamamını Ege Bölgesi’ne sunuyoruz" dedi.

Murat Döviz A.Ş.’nin sahibi Murat Tırpan, döviz ve kuyumculuk alanında hizmet verdiğini belirtip, sergiledikleri külçe altının yaklaşık ağırlığının 13 kilogram olduğunu ve değerinin de 1 milyon 300 bin TL’yi bulduğunu kaydetti. Yöresel takılarla dikkat çeken Atakan Kuyumculuk adlı firmanın sahibi Ahmet Atakan, "22 ayar altın kullanıyoruz, çeşitli yöresel takılarımız var. Diğer firmalardan farklı olarak değişik desenlerde takılarımız var. Vatandaşlarımız tasarruf amacıyla da ürünlerimizi tercih ediyor" diye konuştu.

7’nci İzmir Kuyumculuk Fuarı açıldıFUAR İZMİR’E KOLAY VE KONFORLU ULAŞIM

Ziyaretçilerin kolay ulaşımları için, Mezarlıkbaşı Katlı Otopark’tan Fuar İzmir’e; 09.30–10.30–11.30–12.30–13.30–14.30–15.30–16.30 Fuar İzmir’den Mezarlıkbaşı Katlı Otopark’a; 13.00–14.00–15.00–16.00–17.00–18.00-19.00-19.30 saatlerinde ücretsiz servisler ulaşımı sağlayacak. 7 Şubat akşamı tamamlanacak organizasyon ilk üç gün 10.00-19.00 son gün ise 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle