Ege Haberleri

  70 milyon dolarlık marina 19 Ağustos’ta

  Yaşar ANTER, (DHA)
  12.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum Turgutreis D Marin Genel Müdürü Ali Erkan Bezirgan, Doğuş Marinalar Grubu Genel Koordinatörü oldu, yerine de yardımcısı Zafer Kutluğ getirildi.

  Doğuş D-Marin İşletmeleri’nin ikinci büyük yatırımı olan Aydın Didim’deki 70 milyon dolara mal olan 650 yat kapasiteli marinayı da 19 Ağustos’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açacak.

  Didim Marina’nın açılışıyla D-Marin İşletmeleri’nin Türkiye’deki pazar payının yüzde 12’ye ulaşacağını ve yaklaşık 650 kişilik istihdam yaratacağını belirten Bezirgan, "Türk ve yabancı tekne sahiplerini ağırlamak için son hazırlıklarımızı tamamladık, yat kabulüne başladık. Didim Marina, tüm Akdeniz havzasındaki tekne sahipleri için de önemli bir adres olacak. 15- 25 mil ötedeki popüler Yunan adaları Leros, Patnos, Samos ve Kalimnos’a da servis olacak" dedi.

  Dalaman’da yatırım

  Bezirgan, yat turistinin diğerlerine oranla daha fazla harcama yaptığını anlatırken, şunları söyledi:

  "Yatçılıkta son trend, nispeten az ziyaret edilen yerlerin öne çıkması. Bu da Türkiye’nin şansını artırıyor. Ayrıca Türkiye’deki marina kiraları Avrupa’dan yüzde 30- 35 düşük. Bu da bizim için önemli avantaj. Önümüzde proje aşamasında bulunduğumuz D-Marin Dalaman Marina var. Ekim ayında inşaat yasağının bitişinin ardından ilk kazmayı vuracağız. Yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırımın gerçekleşeceği Dalaman marinamız ile ilave bin 300 yat kapasitesine daha ulaşacağız."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı