Ege Haberleri

  70 bin TL'lik protez

  Murat GÜRKAN, (DHA)
  10.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  NAZİLLİ’de bacaksız, sol kolu dirseğe, sağ kolu da bileğe kadar olan Görkem Tülek’in doğum sonrası kalbinde delik ve böbreklerinde büyüme belirlendi.

  Hiçbir işini kendi başına halledemeyen Görkem’in ileriye yönelik sıkıntılarını gidermek için ailesi haftada iki gün rehabilitasyon merkezine götürüyor. Buradaki eğitmenler Görkem’e protez bacakla denge eğitimi veriyor.

  Görkem’le ilgili haberlerin gazete ve internet sitelerinde yer almasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kaymakamlık ve belediye aileyle bağlantı kurdu. Bakanlık yetkilileri protez bacak için İstanbul’dan birkaç firma ismi verip görüşmelerini istedi. Ancak, maddi durumlarının yeterli olmaması nedeniyle aile İstanbul’a da gidemedi. Kaymakamlık, aileye kendilerine başvurmaları halinde İstanbul’a gidebilmeleri için yol yardımı kararı aldı. Kaymakam Mehmet Okur, bakanlıktan gelecek cevaba göre hareket edeceklerini söyledi. Bu arada İzmir’den bir firma Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı aradı, öngörüşme yaptı. Firma yetkilileri, Nazilli’ye geldi, Alıcık’ın odasında Görkem’in ölçülerini aldı, en uygun bacak protezinin Alman modeli ve yaklaşık 70 bin TL olduğunu bildirdi.

  Kampanya düzenleriz
  Bakanlığın aileyi İstanbul’daki bazı firmalarla görüşmesi için yönlendirdiğini hatırlatan Alıcık, “Devlet bu konuda gerekeni yapacaktır. Aksi bir durum halinde tüm imkanlarımızı seferber edip, Görkem’i proteze kavuşturacağız. Gerekirse hayırsever işadamlarımızı seferber edip, yardım kampanyası düzenleyerek, bu işi çözeceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı