Ege Haberleri

  7 yıl rötarlı yıkım

  Hürriyet Haber
  11.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ünü dünyayı saran, Bodrum'daki Halikarnas Disko ve Oteli'nin hazine arsasına yapılan ek bölümleriyle ilgili mahkeme kararı sonunda uygulandı.

  BODRUM'un Kumbahçe Mahallesi'nde 30 yıldır faaliyet gösteren Halikarnas Disko ve Oteli'nin sahil cephesinde kalan hazineye ait 545 metrekare alana depo, idare büro, trafo binası ve otopark yapıldı.

  Dava 1987'de açıldı

  HAZİNE arazisiyle kumsalın doldurulup ek tesis yapılması üzerine işletmeci Süleyman Demir aleyhine 1987'de dava açıldı. 1993'te Bodrnum Asliye Hukuk Mahkemesi ek tesislerin yıkılmasına karar verdi.

  Ekip bulunamamış

  ANCAK mahkeme kararı, ‘‘Yıkım ekibi bulunamadığı’’ gerekçesiyle 7 yıl uygulanamadı. Sonunda yıkımı başaran Hazine Avukatı Hüsna Tuncay, ‘‘Yıllarca uygun araç bulunamadığı için dokunulamayan tesisler, idari bina ve trafo dışında, bu defa yıkıldı’’ dedi.

  Karar uygulanacak

  TUNCAY, 1 milyar 250 milyon lira da yıkım bedeli ceza alınacağını belirtirken, Halikarnas İşletmecisi Demir, yıkılacak bölümlerin boşaltılması için süre istedi. Kaymakam Cumhur Güven Taşbaşı, ‘‘Mahkemenin verdiği tüm kararların uygulanmasını sağlayacağız’’ dedi.

  Ünlü Halikarnas Diskosu'nun kaçak bölümleriyle ilgili yıkım kararı kısmen uygulandı. Kalan bölümün de kısa sürede yıkılacağı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı