Ege Haberleri

  "7 Kocalı Hürmüz"le sezon açılışı

  İZMİR, (DHA)
  23.10.2015 - 15:31 | Son Güncelleme:

  GAZİEMİR Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'ndeki kültür-sanat etkinlikleri 2015-2016 sezonu açıldı. Kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Nazım Hikmet Sahnesi yeni sezonda "7 Kocalı Hürmüz" isimli oyunla perdelerini açtı.

  Gaziemir Belediye Tiyatrosu, Sadık Şendil'in yazdığı ve Türk tiyatrosunun klasik eserlerinden biri olan '7 Kocalı Hürmüz' oyununu başarıyla sahneledi. Ortaoyunu tekniği kullanılarak sahnelenen ve her sahnelendiğinde seyirci tarafından ilgiyle izlenen oyunda, belediye tiyatrosu oyuncuları profesyonelleri aratmadı. Mustafa Seyhan Kurağ yönetiminde oyunu sergileyen oyuncular, "Bu mahallede her yol barışa çıkar" yazılı pankartla sahneden barış mesajı verdi. Oyuncuların barış mesajı seyirciden büyük alkış aldı.
  Türk mizahının önemli isimlerinden Sadık Şendil tarafından yazılan eserden senaryolaştırılan oyunda, 19. yüzyılın sonlarında İstanbul'un Taşkasap semtinde yaşayan Hürmüz'ün, hepsi farklı mesleklerden, birbirinden habersiz altı koca ile evlenmesi, ancak yedinci bir erkeğe aşık olması eğlenceli bir dille aktarılıyor. Bugüne kadar profesyonel ve amatör oyuncuların birçok kez sahnelediği, sinemaya da uyarlanan oyun Gaziemirli seyirciyi kahkahaya boğdu. Seyirciye görsel şölen yaşatan müzikal tarzdaki oyun ayakta alkışlandı.

  Etiketler: tiyatro
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı