Ege Haberleri

  600 rakımlı Sodra’da özelleştirme tepkisi

  Cavit YILDIRIM - Oktay ÇAYIRLI / MİLAS, (DHA)
  26.09.2013 - 01:15 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’da, Türk-İş’e bağlı Maden-İş ve Tes-İş üyesi işçiler, Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinin özelleştirilmek istenmesini Sodra Dağı’na çıkarak protesto etti.

  Yaklaşık bin işçi, “Direne direne kazanacağız”, “İş, ekmek yoksa barış da yok”, “Her yer direniş, her yer Yatağan”, “Hükümet şaşırma, sabrımızı taşırma” sloganları attı.
  İşçilerin eylemine, CHP Milletvekili Nurettin Demir, MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan, İP Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Karanlık, Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Şenoğlu, TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Muhammet Yıldız, Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Aydın Şube Başkanı Celalettin Çakmak ve Muğla İl Temsilcisi Ferruh Eyüpoğlu da destek verdi.
  Tes-iş Şube Başkanı Fatih Erçelik, “AKP Hükümeti işyerlerimizi, emeğimizi, alınterimizi, geleceğimizi özelleştiriyor. Kamu malımız olan santral ve kömür ocaklarımızı teslim etmeyeceğiz. İktidarın yağmasına, talanına geçit vermeyeceğiz” dedi.
  Yıllardır özelleştirmeye karşı mücadele verdiklerini belirten Erçelik, “Sesimizi Mısır’daki sağır sultan duydu, bir siz duymadınız. Siz Mısır’dakileri duydunuz, Kandil’dekileri duydunuz, kendi vatandaşınızı duymadınız. Sesimizi duyurmak için ne yapalım? İlla ki dağlara mı çıkalım?” diye konuştu.
  Açıklamanınn ardından 600 rakımlı dağdan inen işçiler, olaysız şekilde dağıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı