Ege Haberleri

  60 yaş kartında yanlış yorum işlerine geldi

  İZMİR, (DHA)
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Milletvekili Ali Aşlık, Sayıştay görüşüne dayanılarak 60 şaxş ve üs tündeki vatandaşların toplu taşımdan indirimli yararlanmasını sağlayan kart uygulamasına büyük tepki gösterdi.

  Aşlık basın toplahtısı düzenledi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na sert çıkarak uygulamanın iptaliyle ilgili şunları söyledi:

  “Kararın yanlış olduğunu düşünüyorsan idari yoldan düzeltme yoluna git. Danıştay karar verir. Kanun sana yetki vermiş bu yetkiyi kullan. En basit ihaleleri bile yapamayan belediye bu konuyu da yüzüne bulaştırdı. Topu taca attı. Vatandaşlarla iktidarı karşı karşıya getirdi. Operasyon sonrası savcıya kafa tutan Büyükşehir Belediye Başkanı, Sayıştay’a dilekçe vermeyi beceremiyor mu? Sayıştay’ın yanlış yorumu, belediyenin işine geldi. İddianameyi okuyunca belediyede yetişmiş eleman olmadığı kanısına vardım. Yasa yetkiyi belediyeye vermiş. Bunun için bakanlar kurulu kararı olamaz. İstanbul ve Ankara belediyeleri nasıl yapıyorsa İzmir de öyle yapabilir.

  Meydan boş değil

  Bir futbolcu tribünler ona hakaret ettiği zaman maçı bırakıp gitmiyorsa Kocaoğlu da bırakamaz. Kanunun kendisine verdiği yetkiyi başkasına devredemez. Oynamayı bilmiyor ‘yerim dar’ diyor. Kocaoğlu bir an önce sorumluluklarını eline alsın. Maliye Bakanlığı’nda kızakta bekleyen birçok adam var. Bunları al, değerlendir. Belediyede bu işleri yapacak adam var da sen değerlendiremiyorsan o zaman belediyeyi yönetme. Sıkışınca hemen topu hükümete atıyor. Meydanlar boş değil artık İzmir’in teşkilatlardan gelen beş milletvekili var. Bunlar köpeksiz köyde değneksiz gezmeye alışmışlar.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı