Ege Haberleri

  60 yaş kartı devam etmeli

  Burcu TANER, (DHA)
  22.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir İçmesuyu 2’nci Merhale İsale Hattı 2’nci Kısmı, Kınık Sağ Sahil Sulaması’nın temelini atıldı, Güzelhisar Barajı Mansap Ovaları Sulaması da açıldı.

  Orrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir’e ikinci stadyumun Gaziemir’e yapılacağını, arazi konusunda kolaylık göstereceklerini belirterek, “Orman bölge müdürüm, bu alanı vermek boynumuzun borcu oldu” dedi.Eroğlu, 44 bin 700 dekarlık alanın 35 gölet projesini içeren bir sistemle sulanacağını da duyurarak, “İzmir’e bir çok şey yaptık. Bizden önce Küçük Menderes’te sulama tesisi yoktu. Başbakanımız ‘Küçük Menderes Ovası’na gidip Beydağ Barajı’ndan başlayarak yıldırım hızıyla tamamlayacaksın’ dediği zaman buraya geldim” dedi.
  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise İzmir’in gerçek potansiyelini yakalama yönünde harekete geçtiğini, altyapı yatırımları, turizm ve tarımla ilgili projeleri ve kent dönüşümüyle ilgili merkezi yönetimle belediyenin birlikte çalıştığını kaydetti. İzmir’e seçimler öncesinde vaat ettikleri 35 projenin 9’unu başlattıklarını da anlatan Yıldırım, “Diğer 20 tanesinin de hazırlıkları devam ediyor. Önümüzdeki 3-4 ay içinde 3 tanesine daha başlayacağız” dedi. İzmir’in daha fazlasını hak ettiğini de belirden Yıldırım, şunları söyledi:
  “İzmir’in alacağı var. Cumhuriyetin kuruluşundan beri alacağı var. Türkiye istiklalinin ve istikbalinin başladığı bir ildir İzmir. Büyük Atatürk, İktisat Kongresi’ni boşuna İzmir’de toplamadı. O zaman ticareti bilen tek şehir İzmir’di. İzmir inşallah EXPO’suyla, önündeki projeleriyle 5 yıla kadar tekrar aynı konumuna gelecek. Bunun yolu el birliğiyle çalışmaya, İzmir için üretmeye devam edeceğiz. Buna kararlıyız.”
  EXPO’ya havale etmiyoruz
  Törenin ardından AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Yıldırım ve Eroğlu, soruları yanıtladı. EXPO çalışmaları ile ilgili değerlendirme yapan Yıldırım, “EXPO ile ilglii çatımızı kurduk, çalışmalar başladı. İzmir’e yakışır şekilde elimizden gelen tüm gayreti göstererek sürdüreceğiz. EXPO’ya kilitlenip işlerin hepsini EXPO’ya havale etmek gibi bir alışkanlığımız yok. Olursa ala olur olmazsa ne olur? Projelerimize hız kesmeden devam ederiz. EXPO için başlamadık, olmadığında da bitecek değil. Bunu herkesin bilmesi lazım” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı