Ege Haberleri

  60 ANAVATAN’lı AK Parti’ye geçti

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  25.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KAPATILAN ANAVATAN Partisi’nde siyaset yapanlar, AK Parti saflarına geçmeye devam ediyor. Geçen hafta Ulaştırma eski Bakanı Yıldırım’la görüşen merkez sağın İzmir’deki önemli isimlerinden ANAVATAN Partisi eski İl Başkanı Süral Yahşi, 60 arkadaşıyla birlikte AK Parti’ye geçti. Balçova Termal Otel’de düzenlenen rozet takma töreninde konuşan Yıldırım, şöyle dedi:

  “Rahmetli Turgut Özal bu ülkeye çok güzel şeyler kazandırdı. Kendisi geniş vizyonlu bir liderdi, Türkiye’de başarılamaz denen işleri başardı. Tabuları yıktı, ülkemizi yarım asır zıplattı. 90’lar Türkiye’nin kayıp yıllarıdır. Maalesef iç çekişmelerle, içi boş siyasi söylemlere geçen bir 10 yıl var. 2000’lerin başından itibaren Türkiye o istikrarlı, güvenli, güçlü iradenin oluştuğu yönetimi AK Parti’yle tekrar kazandı. Evinize hoş geldiniz. Gücümüze güç katarak yolumuza devam ediyoruz.”

  Öte yandan, geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla düzenlenen törende de, ANAVATAN Partisi Balçova eski ilçe başkanları İbrahim Can Kabakçı ve Mehmet Demirtaş’ın da aralarında bulunduğu 300 kişi AK Parti’li olmuştu.

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı