Ege Haberleri

  500 milyar liralık boşanma yeniden

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİRLİ demir tüccarı Ersan Kirazoğlu'nun 10 yıllık eşi Ege Mine Kirazoğlu (30), iki yıl önce boşanma davası açtı. Ege Mine Kirazoğlu, oğlu Rasih ve kendisi için maddi manevi 500 milyar lira da tazminat istedi. 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada Ege Mine Kirazoğlu, eşine rahatsızlığı döneminde baktığını, ancak iyileşince eve alkollü gelip kendisini dövmeye başladığını iddia etti, ‘‘Bunun üzerine ailemin yanına taşındım'' dedi.

  ERSAN Kirazoğlu ise eşinin suçlamalarını reddetti, ‘‘Ben alkol almam. Eşimi de dövdüğüm yalan. Geçici bir rahatsızlığım oldu. Tedaviyle geçti. Oğlum bendeyken dersleri gayet iyiydi. Şimdi çok kötü. Oğlumu da yanıma alacağım'' dedi. Duruşmalarda tanık olarak dinlenen minik Rasih ise ‘‘Ben annemle kalmak istiyorum. Babam beni hizmetçilere baktırıyor'' dedi. Son duruşmada hakim boşanma ve tazminat isteğini reddedip, çocuğu babasına verdi, davayı bitirdi. Bunun üzerine genç kadının avukatı karara itiraz edip dosyayı Yargıtay'a gönderdi.

  Oğlumu vermem

  YARGITAY 2. Hukuk Dairesi, davalı Ersan Kirazoğlu'nun boşanma davası sırasında ruhsal rahatsızlığı bulunduğunun ileri sürüldüğünü, bu konuda bir kısım deliller gösterildiğine dikkat çekti. Boşanma ve tazminat davasının başında bu konunun araştırılmadığı gerekçesiyle yerel mahkemenin kararını bozdu. Yargıtayın verdiği karara sevindiğini belirten Ege Mine Kirazoğlu, ‘‘Israrla eşimin hasta olduğunu söylüyordum. Fakat bu gözönüne alınmadı. Haklı olduğumu biliyordum. Sonunda bu kanıtlandı. Oğlumu ben kimseye vermem'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı